Szczecin. Po dwuletniej przerwie ulicami miasta przeszedł „Marsz dla Życia”

Szczecin. Po dwuletniej przerwie ulicami miasta przeszedł „Marsz dla Życia”
Fot. PAP/Marcin Bielecki
PAP/ kb

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, pod hasłem "Wybierz życie", ulicami Szczecina przeszedł "Marsz dla życia".

"W tle dziś słychać słowa św. Matki Teresy z Kalkuty +jeżeli matka może zabić swoje dziecko, to kto powstrzyma Ciebie i mnie, żebyśmy się nie pozabijali nawzajem+" – powiedział organizator marszu ks. Tomasz Kancelarczyk.

"Marsz dla życia" w Szczecinie

Jak dodał "dzisiaj chcemy pokoju na Ukrainie, jak możemy chcieć pokoju na Ukrainie jednocześnie nie mając w sercu pragnienia życia dla najmniejszych".

"Marsz dla życia" wrócił na ulice Szczecina po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W tym roku odbyła się jego osiemnasta edycja. Marsz rozpoczął się przed pomnikiem Jana Pawła II na Jasnych Błoniach o godz. 15, a zakończył mszą świętą w szczecińskiej katedrze. Według organizatorów wzięło w nim udział kilkanaście tysięcy osób.

DEON.PL POLECA

Podczas tegorocznego "Marszu dla Życia" zbierano datki na rzecz hospicjum św. Jana w Szczecinie. Pieniądze mają zostać przekazane na zakup nowego podnośnika dla pacjentów.

Pierwszy Marsz dla Życia odbył się w Szczecinie w 2003 r.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Chris Lowney

Żyj dla wielkiego celu

Dzisiejsze tempo życia zmusza nas do szybkiego podejmowania decyzji. Każdego dnia martwimy się o to, czy nasze wybory są słuszne. Zastanawiamy się nad naszymi relacjami, zaangażowaniem w pracę, celem, do którego...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Szczecin. Po dwuletniej przerwie ulicami miasta przeszedł „Marsz dla Życia”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.