Szczyrk: ekumeniczna modlitwa na rozpoczęcie sezonu motocyklowego

Szczyrk: ekumeniczna modlitwa na rozpoczęcie sezonu motocyklowego
(fot. Wesley Tingey on Unsplash)
3 lata temu
KAI / jp

Kilkadziesiąt motocyklistów z Beskidów i Górnego Śląska wzięło udział w ekumenicznym nabożeństwie na rozpoczęcie sezonu motocyklowego, które odbyło się w kościele luterańskim w Szczyrku Salmopolu.

Duchowni i zmotoryzowani modlili się do Ducha Świętego o pomoc i ochronę na drogach w sezonie 2018 roku.

Modlitwie przewodniczyli zapaleni motocykliści - proboszcz parafii luterańskiej w Białej, ks. Henryk Mach oraz kierujący miejscową wspólnotą filialną tej parafii, ks. Jan Byrt. W nabożeństwie wzięli udział motocykliści ze Śląska i Małopolski z różnych Kościołów chrześcijańskich. Słowo Boże zwiastował ewangelista z Niemiec, Matthias Rapsch.

- To jedyne w tym regionie takie nabożeństwo, gdzie motocykliści z różnych Kościołów mogą się spotkać przed słowem Bożym i wspólnie je poznawać. Koncert pieśni chrześcijańskich wykonał podczas nabożeństwa Tadeusz Wantulok z Wisły, też motocyklista. Specjalne Biblie dla motocyklistów zostały podarowane tym, którzy jeszcze ich nie posiadają - podsumował ks. Byrt, informując, że ofiara z nabożeństwa została przekazana tym razem na budowane centrum parafialne w Wiśle Malince.

Po nabożeństwie i modlitwach wszyscy udali się na poczęstunek, który parafia przygotowała dla wszystkich uczestników nabożeństwa. Kolejne ekumeniczne nabożeństwo dla motocyklistów w szczyrkowskim kościele ewangelickim zaplanowano na ostatnią niedzielę października. Będzie to zakończenie motocyklowego sezonu 2018.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Szczyrk: ekumeniczna modlitwa na rozpoczęcie sezonu motocyklowego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.