Szkocja: zmarł abp Tartaglia. Powodem śmierci był COVID-19

Szkocja: zmarł abp Tartaglia. Powodem śmierci był COVID-19
(fot. YouTube / Necronomicon)
9 miesięcy temu
KAI / df

13 stycznia zmarł w Glasgow w wieku 70 lat tamtejszy arcybiskup-metropolita, Philip Tartaglia. Przyczyną zgonu była infekcja koronawirusem.

Informując o tym bolesnym wydarzeniu przewodniczący episkopatu, bp Hugh Gilbert podkreślił, że zgon abp Tartaglii jest wielką stratą nie tylko dla jego najbliższych, duchowieństwa i wiernych z archidiecezji Glasgow, ale także dla całego Kościoła w Szkocji. Zaznaczył, że zmarły był pasterzem Był łagodnym, troskliwym i serdecznym, łączącym współczucie z przenikliwym intelektem. „Jego wkład w pracę Konferencji Episkopatu Szkocji w ciągu ostatnich szesnastu lat był znaczący i będzie nam bardzo brakowało jego mądrości, dowcipu i mocnego ducha katolickiego” – napisał przewodniczący szkockiego episkopatu.

Philip Tartaglia urodził się 11 stycznia 1951 w Glasgow. Święcenia kapłańskie przyjął 30 czerwca 1975. Był rektorem rzymskiego Kolegium Szkockiego. W latach 2005-2012 był ordynariuszem diecezji Paisley. 24 lipca 2012 papież Benedykt XVI mianował go metropolitą Glasgow. Od lutego do września 2013 był także administratorem apostolskim Saint Andrews i Edynburga. W latach 2012-2018 był przewodniczącym Konferencji Episkopatu Szkocji.


REKLAMA

Wydawnictwo WAM - darmowa wysyłka książek


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Wojciech Polak, Marek Zając
27,93 zł
39,90 zł

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Szkocja: zmarł abp Tartaglia. Powodem śmierci był COVID-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.