Sztokholm: rozpoczyna się spotkanie biskupów Europy odpowiadających za duszpasterstwo migrantów

Sztokholm: rozpoczyna się spotkanie biskupów Europy odpowiadających za duszpasterstwo migrantów
(fot. shutterstock.com)
KAI / ml

W Sztokholmie rozpoczyna się dziś doroczne spotkanie biskupów i delegacji konferencji episkopatów, którzy odpowiadają za duszpasterstwo migrantów.

Zebranie, zorganizowane z inicjatywy Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE) potrwa do niedzieli, a jego temat brzmi: "Ruch ludzkości: przepływ migrantów i wiadomości. Dialog i komunikacja na rzecz kultury spotkania".

Zebranie odbywa się w Szwecji, gdyż Kościół w tym kraju ma bogate doświadczenie w temacie towarzyszenia migrantom.

- Jako chrześcijanie wszyscy jesteśmy pielgrzymami w drodze do Królestwa Bożego. Jeśli będziemy naprawdę świadomi tej łaski, będziemy również w stanie stać się bardziej otwartymi i przyjmującymi wobec tych wszystkich migrantów, których Bóg nam posyła - mówi kard. Anders Arborelius OCD, biskup Sztokholmu oraz przewodniczący Sekcji ds. Migrantów działającej w Komisji ds. Duszpasterstwa Społecznego Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE).

Obrady rozpoczynają się dziś o godz. 18.00 w katedrze św. Eryka w Sztokholmie, z udziałem biskupów i przedstawicieli wspólnot migrantów i poświęcone będą kwestii migrantów w świetle opinii publicznej. Z kolei jutro uczestnicy będą rozmawiać m.in o tym, w jaki sposób Kościół posługuje się mediami, by poruszać temat migrantów. Spotkanie zakończy się w niedzielę, Mszą św. odprawioną w kościele pw. św. Eugenii, po której goście odwiedzą opactwo św. Brygidy w Vadstenie. Z wyjątkiem dzisiejszej sesji, pozostałe spotkania będą odbywać się za zamkniętymi drzwiami i zostaną zwieńczone wspólnym komunikatem.

Polskim delegatem na spotkaniu poświęconym postrzeganiu migrantów przez tzw. opinię publiczną jest ks. prof. Janusz Balicki, konsultor Rady KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek oraz kierownik Katedry Polityk Publicznych instytutu Politologii UKSW oraz Międzyinstytutowego Zakładu Badań nad Migracją także na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sztokholm: rozpoczyna się spotkanie biskupów Europy odpowiadających za duszpasterstwo migrantów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.