Sztuka uważności. Zaproszenie na 8-tygodniowy kurs

Sztuka uważności. Zaproszenie na 8-tygodniowy kurs
1 rok temu
Informacja prasowa

Zapraszamy na warsztaty uważności. Proponujemy je w dwóch odsłonach; czterodniowe odosobnienie oraz siedmiotygodniowy kurs on-line. Warsztaty będą prowadzane w pięknym otoczeniu dzięki czemu bliski kontakt z dziką naturą będzie doskonałym wprowadzeniem w sztukę uważności.

W ramach szkolenia będą prowadzone elementy Bushcraftu - umiejętności przetrwania w dziczy. Ośrodek położony jest pośród lasów Beskidu Wyspowego na wysokości 600 m n.p.m. i zapewnia warunki do przeżycia doświadczenia pustyni i wyciszenia w atrakcyjnym przyrodniczo i krajobrazowo miejscu.

Mindfulness - uważność:

  • to sztuka uważnego życia w jak najbliższym kontakcie z rzeczywistością, chwilą obecną, samym sobą (swoim ciałem, emocjami, myślami) oraz innymi ludźmi
  • jest świadomością bieżącego doświadczenia myśli, emocji, doznań z ciała, jest pomocą w osiągnięciu życiowej mądrości. Praktyka medytacji, działa terapeutycznie, pozwalają obniżyć poziom stresu, zwiększyć życiową energię, poprawić koncentrację i pamięć, pomaga w akceptacji siebie, prowadzi do lepszego zrozumienia funkcjonowania umysłu
  • wskazuje drogę świadomego i spokojnego życia, wpływa pozytywnie na stan zdrowia i jakość życia, zwiększa twórcze możliwości człowieka, uczy zdrowego dystansu do siebie swoich myśli i emocji

Praktyka uważności jest szczególnie potrzebna ludziom zagonionym, zmęczonym i martwiącym się o przyszłość.

Mindfulness wpisuje się w ośmioraką ścieżkę wiodącą do wyzwolenia, mądrości, pokoju i szczęścia. Jest nią: właściwe rozumienie, słuszne postanowienie (wykorzenienie żądzy i nieżyczliwości, odstąpienie od wyrządzania wszelkiej krzywdy), słuszna mowa (wstrzymanie się od kłamstwa i obmowy, używanie mowy w celu przynoszenia pożytku innym), słuszne postępowanie, właściwe  zarobkowanie  (powstrzymywanie się od zarobkowania przynoszącego szkodę innym istotom) słuszne dążenie (dobre intencje i wysiłki), właściwa uważność (skupienie przytomność), słuszna medytacja (koncentracja, dążenie do zaniku myślenia tylko o sobie).

Specjalnie przygotowane formularze-testy umożliwią weryfikację skuteczności warsztatów, określą indywidualny profil psychiki uczestników, dając pomocną informację w dalszej pracy nad rozwojem osobowym.

W czasie warsztatów będzie możliwość sprawdzenia własnych cykli aktywności bioelektrycznej mózgu, rejestrowanych za pomocą aparatury elektroencefalograficznej..

Termin: 3 stycznia 2020 - 23 lutego 2020 r.

Prowadzenie:

  • dr Stanisław Radoń - pracownik naukowy (KUL, KWSPZ, UJ, UPJP2, SWPS), psychoterapeuta i teolog, duchowny katolicki, główny w Polsce specjalista od badań nad uważnością, jej pomiarem oraz efektywnością stosowania interwencji opartych o uważność, autor pierwszej naukowej monografii o uważności w kontekście chrześcijaństwa („Czy medytacja naprawdę działa”, Kraków, 2017). Od wielu lat zajmuje się popularyzacją praktyk uważności i jest cenionym autorytetem w dziedzinie mindfulness. Jest koordynatorem prac Instytutu Psychoterapii i Rozwoju Integralnego w Krakowie (www.ipri.pl), autorem prac naukowych i projektów badań, artykułów i książek na temat mindfulness
  • Maja Pelc - trenerem mindfulness. Od 2018 r. certyfikowany nauczyciel MBSR, absolwentka kursu prowadzonego w Hiszpanii przez Bodhina Philipa Woodwarda w Mindful Academy Solterreno (obejmującego 200 godzin zajęć dydaktycznych). Ukończyła także kurs "Teaching Mindfulness in Non-Clinical Settings" prowadzonym przez Chrisa Cullena w Oxford Mindfulness Centre. Prowadzi krakowskie edycje Treningu Uważności oraz kursów MBSR. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego (Wydział Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej) oraz studiów podyplomowych na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i Wyższej Szkole Europejskiej.

Miejsce: baza szkoleniowa u podnóża Góry Lubogoszcz (Kasinka Mała) Beskid Wyspowy, 56 km od Krakowa.

Zapisy i informacje: sesjefundacja@op.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sztuka uważności. Zaproszenie na 8-tygodniowy kurs
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.