Szymon Hołownia do Jerzego Owsiaka: Jurek, zostań!

Szymon Hołownia do Jerzego Owsiaka: Jurek, zostań!
(fot. Onet Rano / YouTube.com)
2 lata temu
Szymon Hołownia / facebook.pl / Onet Rano

"Nie znajdę już chyba słów, by opisać w jakie g...no wszyscy wdepnęliśmy, jak ułożyliśmy to życie w naszych czasach. Jurek Owsiak, chłopie, weź to jeszcze przemyśl".

Szymon Hołownia zabrał głos w sprawie decyzji Jurka Owsiaka o porzuceniu szefowania WOŚP. Zdaniem publicysty Owsiak jest jedną z dwóch osób, którym udało się w Polsce stworzyć ruch zdolny zaangażować całe społeczeństwo.

"Jurek jest jedną z dwóch osób, w ciągu ostatniego trzydziestolecia, które zbudowały ruch społeczny. Pierwszą jest Jurek Owsiak, drugą jest Taduesz Rydzyk. Nikomu więcej się to nie udało. I teraz jedna z nich odchodzi, bo ma już dość. Ma już dość tych wszystkich oskarżeń. Dla mnie najbardziej poruszające było to, jak powiedział, że może to coś odblokuje. Może, jak on się usunie, to coś to uwolni. Może Orkiestrze będzie lepiej, może jakoś wyczyści się klimat" - powiedział Hołownia w rozmowie z Jarosławem Kuźniarem w Onet Rano.

Dodał, że jego zdaniem Owsiak powinien zostać na stanowisku:

60 tysięcy podpisów w niecałą dobę. Polacy stworzyli petycję przeciwko nienawiści. Możesz do niej dołączyć >>

"Jurek powinien w tym momencie, dzisiaj, zostać w tym miejscu, co jest, żeby żaden kolejny świr, czy to kierowany jakimiś własnymi problemami, czy będzie kierowany nienawiścią, czy będzie kierowany czymkolwiek innym, nie dostał komunikatu, że tak się może skutecznie załatwiać sprawy".

Hołownia zabrał także głos na Facebooku, gdzie odniósł się do decyzji Owsiaka:

Ja pikolę, i jeszcze to...

Mam nadzieję, że Jurek Owsiak, gdy opadną emocje, wycofa się z tego kroku. Po ludzku go rozumiem, gdy mówi że nie chce swoją obecnością prowokować kolejnych takich ataków, ma nadzieję, że gdy się trochę schowa - atmosfera, w której możliwe jest jak się okazuje nawet takie barbarzyństwo, się jakoś rozrzedzi. To co się stało, musi stanowić dla niego cholerny psychiczny koszt.

Ale rzecz w tym, że my właśnie nie możemy dać się zastraszyć! Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której ludzie kompletnie niezrównoważeni, albo chorzy na nienawiść i pomówienia, albo kryminaliści, będą nam swoim szaleństwem układali życie, wpływali na nasze decyzje, robili nam swoją Polskę!

To nie może też - z czystej sprawiedliwości- być pointa całej tej jego dobrej roboty, którą przez tyle lat dla naszych dzieci robił.

Jeśli będzie - nie znajdę już chyba słów, by opisać w jakie g...no wszyscy wdepnęliśmy, jak ułożyliśmy to życie w naszych czasach.

Jurek Owsiak, chłopie, weź to jeszcze przemyśl...

Ps. Jest już hasztag w temacie. #JurekZostań

Ps. Za chwilę dopłacę do tego, co wczoraj wrzuciłem na WOŚP. Nosz kurna, tak nie może być! A co innego mogę zrobić, jak zrobić w twarz dobro temu złu?!

Abp Gądecki apeluje do Jerzego Owsiaka. "To nieroztropne" >>

Ja pikolę, i jeszcze to... Mam nadzieję, że Jurek Owsiak, gdy opadną emocje, wycofa się z tego kroku. Po ludzku go...

Opublikowany przez Szymon Hołownia Poniedziałek, 14 stycznia 2019
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Szymon Hołownia do Jerzego Owsiaka: Jurek, zostań!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.