"Ta liczba wydaje się optymistyczna". 10 nowych kleryków w WSD w Radomiu

"Ta liczba wydaje się optymistyczna". 10 nowych kleryków w WSD w Radomiu
Święcenia kapłańskie 2018. Fot. Facebook WDS w Radomiu
KAI / mł

- Towarzyszy nam radość, bo w trudnym kontekście kulturowym, społecznym są chłopcy, którzy wchodzą na drogę powołania – powiedział Radiu Plus Radom ks. dr Marek Adamczyk, nowy rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Dziesięciu kleryków rozpocznie się formację do kapłaństwa w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Dla porównania, w ubiegłym roku zgłosiło się trzech mężczyzn, z czego formację na drugim roku będzie kontynuować dwóch.

- Biorąc pod uwagę spadek powołań, to wydaje się, że liczba dziesięciu kandydatów do seminarium jest optymistyczna. Towarzyszy nam radość, bo w trudnym kontekście kulturowym, społecznym są chłopcy, którzy wchodzą na drogę powołania – powiedział Radiu Plus Radom ks. dr Marek Adamczyk, który od czerwca 2021 roku jest nowym rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Dodał, że większość kandydatów była aktywnie zaangażowana w formację w różnych grupach parafialnych, część ukończyła studia, a część przerwała naukę na uczelniach z powodu chęci studiowania w seminarium duchownym.

- Dla nas to powód kolejny do radości, bo dziesięciu kandydatów jest w stanie stworzyć dobrą wspólnotę, która będzie przygotowywała się do święceń kapłańskich. Ta liczba to efekt modlitwy bardzo wielu wspólnot parafialnych, za którą już dzisiaj dziękujemy i prosimy o więcej – podkreślił nowy rektor. W sumie rok formacyjny w radomskim seminarium duchownym rozpocznie 42 alumnów.

Inauguracja roku akademickiego i formacyjnego w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbędzie się 11 października.

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George Augustin

Jesteśmy powołani do tego, aby być współtwórcami radości. I tylko ci, którzy odkryli prawdziwą radość, mogą faktycznie pomagać innym ludziom.

Tajemnica kapłaństwa zakorzeniona jest w życiu i działalności Jezusa. Chcąc być księdzem dzisiaj, trzeba prawdziwie...

Skomentuj artykuł

"Ta liczba wydaje się optymistyczna". 10 nowych kleryków w WSD w Radomiu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.