Taizé: bracia wznawiają przyjmowanie młodych. Kto może pojechać?

Taizé: bracia wznawiają przyjmowanie młodych. Kto może pojechać?
(fot. Flickr / Carsten Leinhäuser)
KAI / df

Od 2 czerwca młodzi pragnący włączyć się w rytm spotkań organizowanych przez Wspólnotę z Taizé w Burgundii, we Francji będą mogli być przyjmowani na miejscu.

Na początku będą przyjmowani ci, którzy zechcą spędzić jeden lub więcej dni uczestnicząc w modlitwach Wspólnoty i pomagając w różnych zadaniach praktycznych niezbędnych do wznowienia przyjęcia. Bracia będą im proponowali spotkania biblijne, chociaż jak zaznaczono, zapewne nie będzie to codziennie. Młodzi w wieku od 18 do 28 lat mogą przybyć na kilka tygodni wolontariatu, ale muszą skontaktować się wcześniej ze Wspólnotą.

Przypomniano, że każdy, kto przybywa do Taizé, zgadza się przestrzegać wszystkich środków dystansu społecznego, jak również wskazanych zasad higieny. Między innymi, każdy ma zachować przez cały czas dystans co najmniej jednego metra od innych osób, mieć co najmniej jedną maskę na dzień i nosić ją wewnątrz budynków, z wyjątkiem miejsc spoczynku nocnego.

Począwszy od dnia 14 czerwca proponowany program będzie zawierał zwykłe elementy, uwzględniając jednak ograniczenia związane ze środkami ochrony zdrowia oraz ewentualne zmiany w harmonogramie – informują bracia ze Wspólnoty w Taizé.

DEON.PL POLECA

***

Pomóż zorganizować wakacje dla domu dziecka w Żmiącej. 

Dom dziecka w Żmiącej k. Limanowej to absolutnie wyjątkowe miejsce, w którym dzieci pozbawione rodziny znajdują nie tylko troskliwą opiekę, edukację, wsparcie medyczne i psychologiczne, ale przede wszystkim prawdziwą przyjaźń i poczucie własnej wartości. Co roku w tym okresie w Żmiącej odbywał się piknik, na którym zbierano środki na wakacje dla dzieciaków. Niestety w tym roku z powodu pandemii nie było to możliwe, dlatego tym razem prosimy naszych darczyńców o wsparcie online. Wpłat można dokonać za pomocą tej zrzutki. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Taizé: bracia wznawiają przyjmowanie młodych. Kto może pojechać?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.