Taizé: spotkanie przyjaźni i wspólnej modlitwy chrześcijan i muzułmanów

Taizé: spotkanie przyjaźni i wspólnej modlitwy chrześcijan i muzułmanów
(fot. shutterstock.com)
KAI / kw

Ekumeniczna Wspólnota z Taizé zabiega o dobre relacje chrześcijan i muzułmanów. W ubiegły weekend już po raz drugi odbyło się tam spotkanie przyjaźni, gromadzące młodych wyznawców obu tych religii.

Zaproszenie braci przyjęło kilkuset młodych, by doświadczyć owoców dialogu zakorzenionego w zwyczajnym życiu, myśląc o wspólnych możliwych przedsięwzięciach, a także rozmawiając o podstawowych kwestiach wiary. O wrażeniach z tych dni napisał do braci mieszkający we Francji Ali.

"Zostało przygotowane specjalne miejsce modlitwy także dla muzułmanów. Mogli się tam modlić 5 razy dziennie. Także Ali po skończonej modlitwie muzułmańskiej wchodził do kościoła i tam kontynuował modlitwę razem z innymi chrześcijanami, patrząc na krzyż, co było bardzo dla nas zadziwiające" - mówi brat Wojciech z Taizé.

Młodzi wysłuchali kilku konferencji, w tym odpowiedzialnego we francuskim episkopacie za relacje międzyreligijne bp. Jean-Marc Aveline’a z Marsylii. Zachęcił on do życzliwego wysłuchania się nawzajem, szczerego mówienia o swej wierze, a także do gotowości w podejmowaniu działań na rzecz świata bardziej sprawiedliwego i pokojowego".

W minionym tygodniu Taizé odwiedził także wraz z grupą neoprezbiterów diecezji sandomierskiej tamtejszy ordynariusz, a zarazem przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Ekumenizmu, bp Krzysztof Nitkiewicz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Taizé: spotkanie przyjaźni i wspólnej modlitwy chrześcijan i muzułmanów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.