Tarnów: "Chleb za chleb" - niedzielna akcja Caritas

Tarnów: "Chleb za chleb" - niedzielna akcja Caritas
(fot. shutterstock.com)
KAI / psd

Prawie 21 tys. pieczywa trafi do parafii diecezji tarnowskiej w ramach akcji "Chleb za Chleb". Chleby będą rozprowadzane w najbliższą niedzielę, 4 października przy kościołach i kaplicach przez członków Parafialnych Oddziałów Caritas. Wspierając akcję można pomóc w dożywianiu dzieci.

"W świetlicach Caritas codziennie ok. dwustu dzieci dostaje posiłek. Także w kilku szkołach dofinansowujemy obiady dla kilkunastu dzieci w każdej z tych placówek" - mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Caritas prowadzi aktualnie sześć świetlic dla dzieci i młodzieży. Działają one w Tarnowie, Dębicy i Mielcu. Pod opieką wychowawców i terapeutów uczniowie odrabiają lekcje, nadrabiają zaległości, dostają posiłki i rozwijają swoje pasje.

Chlebki miłosierdzia przygotuje osiem piekarni z różnych rejonów diecezji: Tarnowa, Nowego Sącza, Dębicy, Nawojowej, Rożnowa, Rudy, Jodłownika i Jodłówki.

DEON.PL POLECA

Ofiara za chlebki miłosierdzia wynosi przynajmniej 5 zł. Połowa datków pozostanie w parafiach, a druga część trafi do centrali Caritas w Tarnowie. Z tych funduszy Parafialne Oddziały Caritas będą mogły m.in. przygotować paczki żywnościowe.

Do akcji włącza się większość parafii i dekanatów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tarnów: "Chleb za chleb" - niedzielna akcja Caritas
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.