"Tatrzańskie Worship". Wielka ewangelizacja Zakopanego na Krupówkach

"Tatrzańskie Worship". Wielka ewangelizacja Zakopanego na Krupówkach
(fot. shutterstock.com)
KAI/ ed

W programie miało miejsce m.in. góralskie uwielbienie na Krupówkach. Ponadto odbyły się przedstawienia teatralne, koncerty. 14 sierpnia już kolejny raz odbyła się ewangelizacja Zakopanego.

Centralnym wydarzeniem akcji było "Tatrzańskie Worship". Ewangelizacja została podzielona na dwie części. Pierwsza miała miejsce przy tzw. oczku wodnym na Krupówkach. Można było uczestniczyć w góralskim uwielbieniu, zobaczyć pantomimę, wysłuchać krótkich świadectw, porozmawiać z kapłanem lub skorzystać z modlitwy wstawienniczej.

Aby Zakopane nie było jałowym centrum rozrywki

- Chodzi nam o to, aby Zakopane nie było tylko jałowym centrum rozrywki. Przez ewangelizację chcemy pokazać mieszkańcom, ale i rzeszom turystów, że warto zwrócić się w stronę Boga. Zwłaszcza, że otoczył nas przecież cudownymi krajobrazami. Warto też zostawić sprawy codzienne i naprawdę dziękować Stwórcy za wszystko, czym nas obdarzył - mówi lek. Lucyna Galica-Jurecka, która wzięła udział w ewangelizacji.

DEON.PL POLECA

W drugiej części z kolei, która odbyła się na placu przed sanktuarium Najświętszej Rodziny zarówno turyści, jak i mieszkańcy będą mogli wysłuchać konferencji głoszonych przez redemptorystę o. Pawła Drobota na temat Ducha Świętego i Jego działania w życiu człowieka. Na zakończenie w sanktuarium Najświętszej Rodziny ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i dziekan zakopiański przewodniczył uroczystej Mszy św. Po Eucharystii odbył się koncert uwielbienia. Podczas występów będzie można skorzystać z sakramentu pojednania i modlitwy wstawienniczej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Tatrzańskie Worship". Wielka ewangelizacja Zakopanego na Krupówkach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.