"Te Eucharystie zostały potraktowane instrumentalnie"

"Te Eucharystie zostały potraktowane instrumentalnie"
(fot. PAP/Jakub Kamiński)
Logo źródła: Blogi Grzegorz Kramer SJ / kramer.blog.deon.pl

Wczoraj odprawiono dwie Eucharystie i obie zostały potraktowane instrumentalnie. Wczoraj wygrał diabeł - ten który dzieli. Wczoraj (niektórzy) katolicy pokazali, że godzą się na to, by to co najświętsze zostało zredukowane do kolejnych sposobów walki politycznej i pokazania tego, kto jest "nasz" - pisze na swoim blogu Grzegorz Kramer SJ.

Wierzymy, że podczas Eucharystii uobecnia się to, co stało się w Wieczerniku, na Golgocie i później w pobliskim ogrodzie - Zmartwychwstanie. Chodzi o Wydarzenia związane z naszym Zbawicielem - Jezusem, który umarł i zmartwychwstał ZA KAŻDEGO człowieka. Eucharystia od początku Kościoła była miejscem i czasem budowania jedności Kościoła, nie pokazywania jego podziałów.

Podczas jednej i drugiej Mszy, w której umierał nasz Zbawiciel, księża dołączyli do orszaku politycznego. Jedni i drudzy dostali "oklaski" za odważne słowa, za to, że księża nie boją się mówić prawdy.

Mam problem, bo mieszkam w tym samym kraju. Jeden z panów był moim prezydentem, drugi właśnie nim został. Jeden i drugi jest tylko człowiekiem, żadnym mesjaszem, czy prorokiem. Po prostu urzędnikiem. Jeden i drugi deklaruje się jako wierzący katolik (nie mi sprawdzać, co jest w ich sercach - mogę się tylko opierać na deklaracjach). Na obu patrzą ludzie i oczekują wyraźnych znaków, a w kontekście Eucharystii - znaku jedności. Nie przekonują mnie argumenty, że któryś okazał się głupszy. W takim wypadku - kiedy idzie o Najświętsze - ten mądrzejszy powinien był ustąpić.

Wygłupili się ci bracia, którzy wczoraj w kościele wizytek przepraszali Prezydenta Komorowskiego. To nie czas i miejsce na takie deklaracje. Wygłupili się ci bracia, którzy zorganizowali Mszę w intencji Prezydenta Dudy, nie doprowadzając do wspólnej Eucharystii z grupą z kościoła wizytek. Jeśli nie byli w stanie (jedni i drudzy) doprowadzić do sytuacji "jednego stołu", powinni zrezygnować z dwóch Mszy. Wczoraj powinna być jedna Msza święta, albo żadnej. Wygłupiają się dziś ci bracia, którzy w publicznej sferze mówią, kto maił rację.

DEON.PL POLECA

Diabeł wygrał, bo podzielił Kościół. A Kościół zgubił istotę.

To nie jest tekst o polityce, to jest tekst o Eucharystii.

Tekst pierwotnie ukazał się na blogu kramer.blog.deon.pl


Redakcja DEON.pl poleca:

WIARA Z LEWEJ PRAWEJ I BOŻEJ STRONY

bp Grzegorz Ryś

Wspólnota w Kościele jest nam zadana, my jej nie tworzymy, my musimy do niej dorastać.

Skoro wiara jest osobistym spotkaniem z Bogiem, to po co nam Kościół? Ten Kościół, który jest pełen takich samych grzeszników jak ja sam? Nieważne, czy jesteś w samym środku Kościoła, czy też nie znajdujesz dla siebie miejsca nawet na jego obrzeżach.

Dzięki tej książce spotkasz Jezusa i dotkniesz Kościoła.W tekstach biskupa Grzegorza Rysia rozpoznasz Kościół, który Cię boli, ale też Boga, który na każdy nasz ból ma lekarstwo. To nie jest hurraoptymizm, to obietnica: zrozum Chrystusa, by zrozumieć Jego Kościół. A wtedy znajdziesz w tej konkretnej wspólnocie miejsce dla siebie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Te Eucharystie zostały potraktowane instrumentalnie"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.