Teksańczycy odzyskują Boże Narodzeniev

KAI / drr

Już tylko podpisu gubernatora Teksasu wymaga przegłosowany przez stanowy parlament projekt ustawy chroniący tradycyjny sposób obchodzenia w szkołach państwowych Bożego Narodzenia, a także żydowskiego święto Chanuka przed atakami ze strony ateistów.

Dzięki temu - nie ulegając dyktatowi politycznej poprawności - szkoły będą mogły otwarcie mówić o religijnym wymiarze świąt związanych z pamiątką narodzenia Jezusa, a nauczyciele będą życzyli uczniom Wesołych Świąt Bożego Narodzenia czy Chanuka, nie bojąc się, że zostaną pozwani przez wpływowe organizacje ateistyczne.

DEON.PL POLECA

Wśród dekoracji świątecznych będą mogły się pojawiać tradycyjne symbole świąt obchodzonych w okresie zimowym, takie jak: bożonarodzeniowa choinka, żłóbek betlejemski czy menora, ale pod warunkiem, że nie będą one faworyzowały tylko jednej religii i uwzględniały także świecki punkt widzenia. Nie mogą także zachęcać do przyjęcia konkretnej wiary.

Wszystko wskazuje na to, że teksański gubernator Rick Perry podpisze projekt ustawy, zwanej Merry Christmas Bill, który stanie się prawem od 1 września tego roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Teksańczycy odzyskują Boże Narodzeniev
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.