"Telemost różańcowy" motocyklistów pielgrzymujących do Fatimy

"Telemost różańcowy" motocyklistów pielgrzymujących do Fatimy
(fot. shutterstock.com)
KAI/ ed

Duchowy telemost różańcowy między Fatimą a czterema miastami w Polsce zamierzają zbudować uczestnicy Pielgrzymki Motocyklowej Fatima 2017, która w niedzielę wyrusza z Wrocławia.

Weźmie w niej udział 170 motocyklistów pod przewodnictwem ks. Adama Parszywki SDB, przełożonego inspektorii krakowskiej księży salezjanów.

Kontynuacja "Iskry Miłosierdzia"

Inicjatywa jest kontynuacją Pielgrzymki "Iskra Miłosierdzia" Rzym 2016, która przejechała z Krakowa do Watykanu, by zapowiadać na trasie Światowe Dni Młodzieży i zaprosić Ojca Świętego do stolicy Małopolski.

DEON.PL POLECA

W tym roku motocyklowa Iskra dotrze do Fatimy, gdzie sto lat temu miały miejsce objawienia Matki Bożej. Po dotarciu na miejsce, w sobotę 17 czerwca o 12.00 motocykliści z Polski będą odmawiać w Kaplicy Objawień tajemnice radosne Różańca. W tym samym czasie zapraszają do łączności duchowej i wspólnego odmówienia pozostałych tajemnic w jednym z czterech miast w Polsce.

W Raciborzu, w kościele Matki Bożej Anielskiej odmawiane będą tajemnice chwalebne, w kościele Matki Bożej Królowej Aniołów w Wilkowyjach - tajemnice bolesne, a w dwóch świątyniach poświęconych św. Józefowi, w Prudniku i Małym Cichym, wierni odmówią tajemnice światła. "Pomódl się z nami za Polskę, Europę, świat!" - zachęcają organizatorzy motocyklistów i wszystkich innych, którzy chcą wziąć udział w tej inicjatywie.

Rajd ewangelizacyjny

Trasa pielgrzymki motocyklowej do Fatimy przebiega również przez dwa inne ważne sanktuaria maryjne: położone wysoko w Alpach La Salette oraz znajdujące się na skraju Pirenejów Lourdes.

Rajd ma charakter ewangelizacyjny. "Przejedziemy przez Europę robiąc raban, do którego wciąż namawia papież Franciszek. Robimy raban, by przebudzić Europę, bo orędzie z Fatimy taki właśnie miało cel: przebudzenie ludzkości. Robimy raban dla Maryi" - zapowiada ks. Adam Parszywka SDB.

Motocykliści mają przed sobą 3700 km trasy. Wyruszają 11 czerwca z Wrocławia. Po drodze będą się modlić podczas Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej w La Salette. Przejadą przez trasy alpejskie, m.in. Col de la Bonette, która jest najwyższą drogą asfaltową w Europie, i wezmą udział w procesji Bożego Ciała w Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes.

Punktem kulminacyjnym pielgrzymki będzie udział 18 czerwca we Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie.

Organizatorem nietypowego rajdu jest salezjański Wolontariat Misyjny "Młodzi Światu", a jego komandorem - ks. Adam Parszywka SDB, przełożony inspektorii krakowskiej księży salezjanów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Telemost różańcowy" motocyklistów pielgrzymujących do Fatimy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.