Time-Magazin: zakonnica z USA wśród 100 najbardziej wpływowych osób

Time-Magazin: zakonnica z USA wśród 100 najbardziej wpływowych osób
(fot. YouTube / TEDx Talks)
KAI / df

Wśród stu najbardziej wpływowych osób w 2020 roku amerykański Time-Magazine wymienia katolicką zakonnicę siostrę Normę Pimentel. Jest to wyraz uznania dla zakonnicy za jej zaangażowanie na rzecz uchodźców.

„Siostra Pimentel od 30 lat jest na pierwszym froncie miłosierdzia i pomaga migrantom, szukającym schronienia w USA, na granicy między Teksasem i Meksykiem”, czytamy we fragmencie opublikowanej przez „Time-Magazine” laudacji byłego teksańskiego senatora ds. budownictwa mieszkaniowego i rozwoju miast Juliána Castro.

Jako dyrektorka “Catholic Charities of the Rio Grande Valley” s. Norma czyniła starania, aby ludziom, często bardzo źle traktowanym, zapewnić dach nad głową, żywność, dać schronienie i pociechę, stwierdził Castro. Podkreślił, że w ten sposób zakonnica ze zgromadzenia Misjonarek Jezusa Chrystusa oraz jej organizacja mogły pomóc ponad stu tysiącom osób.

Autor laudacji zwrócił też uwagę, że praca zakonnicy zyskała jeszcze na znaczeniu w czasie prezydentury Donalda Trumpa. "Podczas gdy on działa z okrucieństwem wobec migrantów, ona w swoich działaniach kieruje się współczuciem. Podczas gdy on wypędzał bezbronnych starał się ich odrzucić, ona głosiła wspólnotę i akceptację. Podczas gdy on promował strach, ona uczyła miłości. Jej nadzieja i współczucie przyniosłyby jej przydomek ‘ulubionej zakonnicy papieża”, napisał demokrata Julián Castro i wyraził przekonanie, że „siostra Pimentel będzie nadal zmieniać świat, dokonując jeden po drugim, przyjaznych czynów”.

DEON.PL POLECA


S. Pimentel jest dzieckiem meksykańskich uchodźców, wyrastała w USA i Meksyku. „Wszyscy jesteśmy jednym ludem Bożym. Wszyscy jesteśmy ludem Bożym, ludźmi kierowanymi przez obecność Boga w nas samych i innych. Kiedy widzimy ludzkie cierpienie, nie możemy się odwrócić plecami, musimy zareagować”, powiedziała dziękując za wyróżnienie.

„Time-Magazine” publikuje rokrocznie od 2004 roku listę – zdaniem pisma – stu najbardziej wpływowych osobowości na świecie. Swoją nominacją s. Pimentel znalazła się w bardzo dobrym towarzystwie: na liście tego magazynu przez długi czas (w latach 2013-2017 oraz w 2019 roku) znajdował się papież Franciszek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch, Szymon Żyśko

Książka z autografem Marii Miduch i Szymona Żyśko oraz autorskim przepisem Szymona na wspaniały deser!

Kupując ten produkt wspierasz Dom Dziecka w Żmiącej. Każde 20 zł ze sprzedaży przeznaczone jest na budowę nowego domu dla...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Time-Magazin: zakonnica z USA wśród 100 najbardziej wpływowych osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.