"To doskonały kanał dla nowej ewangelizacji"

"To doskonały kanał dla nowej ewangelizacji"
(fot. shutterstock.com)
KAI/ ed

Twitter to doskonały kanał dla nowej ewangelizacji - podkreślił w rozmowie z KAI bp Marek Solarczyk, który od 2013 roku publikuje tam swoje wpisy.

Zaznacza, że Dobrą Nowinę trzeba głosić wszelkimi możliwymi sposobami, a media społecznościowe to coraz bardziej dynamicznie rozbudowujący się areopag gdzie można spotkać tysiące, a nawet miliony ludzi.

- Twitter jest więc doskonałą odpowiedzią na szybkie tempo życia i natłok informacji. Myśl, która nie przekracza 140 znaków ma szansę dotrzeć do szerokiego odbiory prowokując go do refleksji - zwraca uwagę duchowny. I jak dodaje - Taki jest również cel moich tweetów, które codziennie wczesnym rankiem pojawią się w przestrzeni wirtualnej. Większość z nich to zwięzły komentarz do codziennej Ewangelii.

W ostatnich dniach na rynku wydawniczym pojawiła publikacja "Ćwierkać o pięknie Boga i Jego Miłości", będąca zbiorem tweetów bp Marka Solarczyka z 30 miesięcy jego duszpasterskiego posługiwania. Pierwszy wpis pojawił się 28 maja 2013 roku w rocznicę jego święceń prezbiteratu.

- Była to odpowiedź na pytania i refleksje internatów pojawiające się na moim fanpage'u - wspomina bp Solarczyk. Od tamtego czasu w przestrzeni wirtualnej jest już 1,5 tys. tweetów. - Każdy z nich jest dla mnie okazją do szczególnego zatrzymania się nad Słowem Bożym, a poprzez Twittera podzielenia się przemyśleniami ze znaczną grupą od biorców - wyznaje bp Solarczyk.

Wyraził jednocześnie nadzieję, że publikacja książkowa przyczyni się do tego by to co pojawia się na stronach internetowych, stanie się także okazją do dłuższego zatrzymania się i głębszej refleksji nad życiem duchowym i relacjami z innymi, także w czasie kiedy człowiek jest poza światem wirtualnym.

W czwartek bp Marek Solarczyk weźmie udział w debacie Stacja7.pl na temat mediów społecznościowych. Natomiast publikację poświęconą swoim tweetom będzie podpisywał w sobotę w Arkadach Kubickiego na stoisku Wydawnictwa Zgromadzenia Sióstr Loretanek od godz. 13.00.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"To doskonały kanał dla nowej ewangelizacji"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.