To oni będą doradzać biskupom w sprawach rodzin. Kim są Roksana i Andrzej Cwynarowie?

To oni będą doradzać biskupom w sprawach rodzin. Kim są Roksana i Andrzej Cwynarowie?
Roksana i Andrzej Cwynarowie. Źródło: Facebook / Fundacja dla Rodziny
Facebook / episkopat.pl / mł

"Ogromną radość czujemy z wczorajszej nominacji Roksany i Andrzej Cwynarów na konsultorów Rady ds. Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski" - czytamy w facebookowym wpisie Fundacji dla Rodziny. To właśnie jej twórcy dołączyli po wczorajszych wyborach Episkopatu do grona konsultorów Rady. Kim są Roksana i Andrzej Cwynarowie?

Zakończone we wtorek 396. zebranie plenarne KEP na Jasnej Górze przyniosło kilka zmian w radach i komisjach Episkopatu. Jedną z nich jest wybór Roksany i Andrzeja Cwynarów do grona konsultorów Rady ds. Rodzin przy KEP.  Może zaskakiwać, że to dopiero drugie małżeństwo, które znalazło się w składzie zespołu konsultorów doradzających w sprawach rodziny, a na 14 osób do niego należących tylko dziewięć to osoby świeckie. 

Od teraz dwa małżeństwa: państwo Cwynarowie oraz Małgorzata i Tomasz Kasprowiczowie, czyli para krajowa Domowego Kościoła, będą pełnić funkcje doradcze i angażować się w działania KEP dotyczące rodzin. 

Kim są Roksana i Andrzej Cwynarowie?

Dwadzieścia dwa lata małżeńskiego stażu, dwadzieścia lat praktyki rodzicielskiej, ogromna chęć działania i wpierania rodzin i małżeństw, wiele inicjatyw podejmowanych po to, by kolejne małżeństwa i rodziny odnajdowały sens swojej życiowej ścieżki - tak w skrócie można przedstawić nowa parę konsultorów Rady. Ich doświadczenie praktyczne idzie w parze z merytorycznym przygotowaniem. jak czytamy we wpisie Fundacji dla Rodziny, oboje są absolwentami Podyplomowych Studiów Nauk o Rodzinie, a Andrzej Cwynar jest dodatkowo nauczycielem Naturalnych Metod Planowania Rodziny oraz trenerem tato.net i Liderem Ojcowskiego Klubu w Oławie. 

DEON.PL POLECA

Małżeństwo od 2016 roku samodzielnie prowadzi coraz popularniejsze i rozchwytywane rekolekcje dla rodzin. Cwynarowie są też założycielami Fundacji dla Rodziny, w której Andrzej jest prezesem, a jego żona - wiceprezesem. "Pomagamy wzmacniać relacje w rodzinach. Pokazujemy ludziom, że można to osiągnąć, że warto zawalczyć o rodzinę– i są na to sposoby. Wystarczy podjąć decyzję i być konsekwentnym. To się opłaca." - czytamy w opisie na stronie fundacji.

Randki Małżeńskie i Akcja-Relacja

Wiele osób kojarzy Cwynarów dzięki ich licznym akcjom wspierającym rodzinne i małżeńskie relacje: to właśnie oni odpowiadają za Randki Małżeńskie, ich jest też Akcja-Relacja, a wokół ich działań powstaje mocne środowisko, któremu zależy na jakości rodzinnego życia. 

"Mają OTWARTE SERCA i ogromną EMPATIĘ do drugiego człowieka! ️ I nie wyczerpujące się pokłady CIERPLIWOŚCI - za co jesteśmy ogromnie wdzięczni! Podążają we właściwym kierunku , pamiętając, że ważniejsze są w życiu RELACJE niż racje!" - czytamy we wpisie na facebookowej stronie fundacji.

 

   

Źródło: Facebook / episkopat.pl / Fundacja dla Rodziny / mł

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

To oni będą doradzać biskupom w sprawach rodzin. Kim są Roksana i Andrzej Cwynarowie?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.