"To papież Benedykt XVI wybrał Filadelfię"

"To papież Benedykt XVI wybrał Filadelfię"
(fot. Grzegorz Gałązka)
7 lat temu
KAI / pz

To papież Benedykt XVI wybrał Filadelfię jako miejsce VIII Światowego Spotkania Rodzin w 2015 r. - powiedział arcybiskup tego amerykańskiego miasta, Charles Chaput.

W rozmowie z agencją Zenit hierarcha ujawnił, że z propozycją zorganizowania właśnie tam kolejnego spotkania Ojca Świętego z rodzinami z całego świata wyszła Papieska Rada ds. Rodziny. Około trzech miesięcy temu abp Chaput otrzymał z niej list z pytaniem, czy archidiecezja byłaby tym zainteresowana. Odpowiedział szczerze, że byłby rad mogąc przyjąć tę propozycję, ale sytuacja finansowa archidiecezji jest niepokojąca. Mogłyby także wystąpić problemy logistyczne, związane z przyjęciem setek tysięcy uczestników Spotkania.

Jednak sześć tygodni temu abp Chaput otrzymał kolejny list z Rzymu, w którym został powiadomiony, że napłynęły już odpowiedzi z innych miast kandydatów, których było przynajmniej jeszcze dwa i że pomimo wspomnianych kłopotów natury finansowej i technicznej papież osobiście zdecydował o wyborze Filadelfii. -  Uznaje tę decyzję Benedykta XVI za decyzję Ducha Świętego - wskazał hierarcha.

Wyjaśnił, że problemy tej jednej z najstarszych diecezji w USA mają związek z przypadkami pedofilii wśród duchowieństwa. Wiele szkół katolickich zostało z tego powodu zamkniętych. Doszło także do przekształceń struktur parafialnych. Katolikami jest 37 proc. mieszkańców (1,5 mln).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"To papież Benedykt XVI wybrał Filadelfię"
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

"To papież Benedykt XVI wybrał Filadelfię"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.