Trzebnica: obchody ku czci św. Jadwigi Śląskiej

Trzebnica: obchody ku czci św. Jadwigi Śląskiej
(fot. Aw58 / CC-BY-SA-3.0-pl)
KAI / ptsj

Pielgrzymka kobiet z całej archidiecezji wrocławskiej rozpoczęła w międzynarodowym sanktuarium w Trzebnicy kilkudniowe obchody ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył abp Józef Kupny. - Św. Jadwiga była kobietą twardych zasad, ale jednocześnie pokorną i posłuszną - mówił w homilii hierarcha. - Miała jasną wizję swojego powołania jako żony, matki jak również polityka - dodał, przekonując, że w osobowości świętej odkrywamy niezwykły upór do realizacji swojego powołania.

Abp Kupny zwrócił również uwagę, że św. Jadwiga była doświadczona krzyżem. Przeżyła bowiem śmierć męża i prawie wszystkich dzieci. Zaznaczył, że nawet te doświadczenia nie były w stanie odwieść jej od służby człowiekowi.

- Zajmujecie w sercu Jezusa miejsce szczególne, ze względu na swoją kobiecość, wrażliwość, rolę jaką pełnicie w rodzinie i wychowaniu dziecka - spuentował abp Kupny. W pielgrzymce uczestniczyło kilkaset kobiet.

Jutro do grobu patronki wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową będą pielgrzymować osoby powołane do kapłaństwa i życia zakonnego. W sobotę rano modlić się będą ministranci, lektorzy, ceremoniarze i nadzwyczajni szafarze Komunii świętej. W godzinach popołudniowych natomiast spodziewana jest kilkunastotysięczna grupa pątników, którzy pieszo przejdą z Wrocławia do Trzebnicy.

Główne uroczystości przewidziano na niedzielę. Wówczas Mszy św. przewodniczyć będzie metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Trzebnica: obchody ku czci św. Jadwigi Śląskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.