Tuchów: otwarcie sanktuarium Matki Bożej przełożone na 1 lipca

Tuchów: otwarcie sanktuarium Matki Bożej przełożone na 1 lipca
(fot. YouTube / DRON Jasło - Filmowanie i zdjęcia lotnicze z drona)
1 rok temu
KAI / df

W środę o godz. 18.00 miało się odbyć pierwsze po kwarantannie nabożeństwo w sanktuarium maryjnym w Tuchowie. Kościół od trzech tygodni jest zamknięty w związku z ogniskiem COVID-19. Zgodę na otwarcie świątyni wydał sanepid, jednak jak informuje o. Ludwik Łabuda, kościół będzie nadal zamknięty.

„Wydaliśmy komunikat, że Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej zostanie otwarte w środę 24 czerwca o godz. 18.00. Decyzja ta była absolutnie bezpieczna, podjęta oczywiście w porozumieniu z Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tarnowie. Po opublikowaniu w mediach tej decyzji niektóre osoby wyrażały obawę. Szanując ten wyrażony niepokój, przesuwamy otwarcie sanktuarium na dzień 1 lipca 2020 r. na godz. 18.00” - informuje o. Ludwik Łabuda.

Bazylika za zgodą i wg zaleceń służb sanitarnych została zdezynfekowana i oddzielona od klasztoru, gdzie nadal przebywają chorzy na COVID-19.

„W samym Tuchowie zarażonych jest 90 osób, w tym 35 redemptorystów, a w kwarantannie w całej gminie pozostaje 81 osób. Zmarły trzy osoby: dwie pensjonariuszki miejscowego Domu Pogodnej Jesieni prowadzonego przez siostry józefitki i jeden redemptorysta, o. Jan Rzepiela” - przypomina w komunikacie o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, rzecznik prasowy Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

Zdrowi zakonnicy, w porozumieniu ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tarnowie zostali przeniesieni do domu rekolekcyjnego w Lubaszowej. Dwukrotnie przeprowadzono u nich testy na obecność wirusa i w każdym badaniu stwierdzono wynik negatywny. Dla bezpieczeństwa przeszli oni stosowną kwarantannę. Pracę duszpasterską w bazylice mieli prowadzić redemptoryści z domu rekolekcyjnego z Lubaszowej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tuchów: otwarcie sanktuarium Matki Bożej przełożone na 1 lipca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.