Turcja zbuduje największy posąg Maryi na świecie

Turcja zbuduje największy posąg Maryi na świecie
(fot. wikimedia.org / Rita1234 / CC BY-SA 3.0)
4 lata temu
KAI / ml

Burmistrz tureckiego miasta Selçuk, Zeynel Bakıcı zapowiedział, że u stóp Wzgórza Słowików powstanie największy na świecie posąg Maryi. Na wzgórzu znajduje się tzw. domek Maryi, w którym - według jednej z tradycji - miała przez ostatnie lata swego życia mieszkać i umrzeć matka Jezusa Chrystusa.

Selçuk kandyduje do organizacji w 2017 r. międzynarodowego sympozjum nt. turystyki religijnej i pielgrzymek. Według planów jego uczestnicy mieliby już podziwiać potężną statuę Matki Bożej.
Z ideą jej wzniesienia wystąpił w zeszłym roku polityk Cemil Şeboy, działacz rządzącej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) w regionie Izmiru (Smyrny). Ma on nadzieję, że zwiększyłoby to napływ turystów religijnych i pielgrzymów chrześcijańskich do tego regionu Turcji.
Na obrzeżach Selçuku znajdują się ruiny starożytnego Efezu, a obok nich - na Wzgórzu Słowików - Meryem Ana Evi, czyli Dom Maryi Dziewicy, odkryty w 1891 r. na podstawie prywatnych objawień mistyczki Anny Katarzyny Emmerich.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Turcja zbuduje największy posąg Maryi na świecie
Komentarze (1)
P
Paulina
26 lutego 2016, 17:48
[url]http://www.picturesfromturkey.com/house-of-the-virgin-mary/[/url] a oto zdjęcia z Domu Marii Matki Jezusa, a przy okazji, tuż obok znajduje się domniemany grób Św. Jana Apostoła

Skomentuj artykuł

Turcja zbuduje największy posąg Maryi na świecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.