Twardzi faceci nie wstydzą się swojej wiary

Twardzi faceci nie wstydzą się swojej wiary
KAI / drr

Świadectwa antyterrorystów, komandosów, żołnierzy, ratowników TOPR, WOPR, taterników, alpinistów, którzy nie wstydzą się swojej wiary w Jezusa Chrystusa zawierać będzie powstająca książka "Boża kompania".

Autor Mateusz Pietrzak - student V roku Instytutu Teologicznego im. św. Jana Kantego w Bielsku-Białej - postanowił zebrać świadectwa mężczyzn, którzy poprzez swój zawód lub hobby ukazują własne męstwo, odwagę i siłę, a jednocześnie są członkami Kościoła.

Pietrzak przyznaje, że celem projektu jest również dodanie odwagi chłopakom i mężczyznom, którzy w swoich środowiskach wstydzą się przyznać do wiary w Jezusa Chrystusa. "Trzeba zwrócić im uwagę, że w wyznawaniu Chrystusa we współczesnym świecie są właśnie męstwo, odwaga i siła. Po wywiadzie środowiskowym mogę stwierdzić, że taka książka jest potrzebna. Sam pomysł został przyjęty entuzjastycznie" - dodaje autor i wyjaśnia, że grupą docelową książki są młodzi mężczyźni w wieku 13-25 lat, "którzy kształtują swoją wiarę i osobowość oraz stoją przed ważnymi wyborami".

Dotąd autor zebrał świadectwa dziesięciu mężczyzn, połowę z zaplanowanych. "Końcowa liczba świadectw będzie wynosiła dwadzieścia, czyli tyle, ile liczy pluton w kompanii wojskowej" - zaznacza.

Wśród tych, którzy zgodzili się opowiedzieć o swej wierze i pracy jest trzech taterników, członek Związku Strzeleckiego, pirotechnik, zdobywca Mount Blanc, dwóch ratowników WOPR, dwóch członków grupy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji oraz jeden zawodowy antyterrorysta.

DEON.PL POLECA

"Obecnie poszukuję jeszcze żołnierzy, komandosów, zawodowych antyterrorystów oraz ratowników GOPR" - dodaje autor i zachęca tych, którzy chcą wziąć udział w projekcie, do kontaktu pod adresem emailowym: mati.czecho@op.pl

Niektórym tekstom w książce towarzyszyć będą zdjęcia bohaterów w kominiarkach oraz ich pseudonimy. W ten sposób zapewniona ma być ich anonimowość i, jak w przypadku antyterrorystów, bezpieczeństwo.

Pietrzak uważa, że świadectwo mężczyzny w kominiarce może być szczególnie atrakcyjne. "Mężczyźni, którzy muszą ubierać kominiarki na twarz w swojej pracy, odznaczają się szczególnym męstwem. Na co dzień zakładają oni kominiarki i anonimowo narażają swoje życie, żeby ktoś, im kompletnie nieznany, mógł wieść spokojnie życue. Tutaj właśnie najbardziej widać męstwo, odwagę i siłę. Kominiarka jest w pewnym sensie symbolem" - podkreśla Pietrzak.

Projekt "Boża Kompania" jest związany z przedsięwzięciem o nazwie Banita, jednym z projektów wchodzącym w skład akcji faceBóg zainicjowanej przez portal DEON.plFanpage "Banita" na portalu Facebook do tej pory polubiło prawie 17 tys. osób.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Twardzi faceci nie wstydzą się swojej wiary
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.