Tydzień modlitwy za kapłanów z Polski i Ukrainy. Jak dołączyć do akcji?

Tydzień modlitwy za kapłanów z Polski i Ukrainy. Jak dołączyć do akcji?
Fot. Depositphotos.com
mat. pras. / mł

Ruch Światło-Życie archidiecezji katowickiej po raz kolejny organizuje tydzień bezustannej modlitwy za kapłanów. Tym razem modlitwą zostaną objęci nie tylko kapłani z Polski, ale także ci, którzy żyją i pracują na Ukrainie.

Gdy na Messengerze proszę jednego z księży pracujących na Ukrainie, by mi napisał kilka zdań o takim wsparciu, odpisuje krótko: "mało czasu, a teraz alarm". Do tych słów nic więcej nie trzeba dodawać. 

"W dniach 6 marca-12 marca chcemy zorganizować czas bezustannej modlitwy za kapłanów, polecając ich posługę i wszystkie ich sprawy. Pragniemy zaprosić wszystkich chętnych do takiego modlitewnego czuwania. Rozpoczniemy to czuwanie w niedzielę 6 marca o godz. 0:00, a zakończymy w sobotę 12 marca o 23:59." - informują organizatorzy na stronie akcji.

DEON.PL POLECABy wziąć udział w akcji, trzeba zapisać się w specjalnie przygotowanym formularzu. Można w nim wybrać dzień i godzinę, którą poświęcimy na modlitwę. Forma modlitwy może być dowolna: różaniec, adoracja, Eucharystia - ale musi trwać pełną godzinę. 

Akcji towarzyszą słowa papieża Franciszka: "Módlcie się za nas, biskupów i za kapłanów. Tak bardzo tego potrzebujemy, abyśmy trwali wierni, abyśmy byli ludźmi, którzy czuwają nad stadem". 

Źródło: materiały organizatora

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Guia Sambonet

Wyjątkowa odpowiedź na potrzeby współczesnego człowieka 

Święty Ignacy Loyola radzi, aby poszukiwać obecności Boga we wszystkich elementach rzeczywistości. Uprzywilejowane miejsce w jego duchowości zajmuje wyobraźnia. To sfera, w której możemy w sposób szczególny spotkać...

Skomentuj artykuł

Tydzień modlitwy za kapłanów z Polski i Ukrainy. Jak dołączyć do akcji?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.