"Tylko Miłosierdzie Boże może nas uzdrowić"

"Tylko Miłosierdzie Boże może nas uzdrowić"
(fot. diecezja.kielce.pl)
5 lat temu
KAI / pk

Miłosierdzie Boże - i tylko ono może nas uzdrowić, przemienić w naszych ludzkich niewiernościach, czy grzechach kapłańskiej posługi - mówił dziś bp Jan Piotrowski do kapłanów diecezji kieleckiej, uczestniczących w diecezjalnej pielgrzymce księży do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach.

Mszę św. w licznej asyście kapłanów koncelebrowali bp Marian Florczyk i bp senior Kazimierz Ryczan.

- Przychodzimy świadomi, że pielgrzymka w świętym Roku Miłosierdzia jest obrazem naszej ludzkiej, życiowej i kapłańskiej drogi - mówił biskup kielecki dodając, że także kapłaństwo "bywa ciemną kurtyną". - Dziś i nigdy na przyszłość nie bójmy się prawdy, ale lękajmy się fałszu, obłudy, niewierności, bo tylko prawda nas wyzwoli, jak pragnął tego Pan Jezus - największy Mistrz i Boski Kapłan - podkreślił bp Piotrowski.

Mówił także o wyjątkowych darach, jakie Bóg ofiaruje wyłącznie kapłanom oraz o potrzebie ich bliskości z Jezusem. - Podczas tej wyjątkowej kapłańskiej pielgrzymki mamy świadomość, że miłosierdzie wszystko buduje i przywraca - podkreślał hierarcha.

Przed Mszą św. kapłani przeszli przez Bramę Miłosierdzia. Uczestniczyli także w adoracji i modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz wysłuchali konferencji.

Ks. dr Paweł Borto mówił o postaci bł. ks. Giuseppe Puglisi - sycylijskiego kapłana walczącego z mafią i uwielbianego przez Sycylijczyków. Ks. Giuseppe "Pino" Puglisi w dniu swych 56. urodzin, 15 września 1993 r. został zabity przez mafię. 14 kwietnia 1998 r. sześć osób zostało uznanych przed sąd za winnych zbrodni zabójstwa i skazanych na karę dożywotniego pozbawienia wolności. W 1999 r. papież Jan Paweł II rozpoczął jego proces beatyfikacyjny. 25 maja 2013 r. w Palermo ks. Puglisi został beatyfikowany.

Z kolei ks. Franciszek Ślusarczyk - kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach mówił o niewyczerpanych źródłach Bożego Miłosierdzia i wciąż nowych przejawach kultu.

Kieleckie sanktuarium Miłosierdzia Bożego zaprojektował prof. dr arch. Marian Sztafrowski z Politechniki Gdańskiej, a jego żona Krystyna wykonała projekt wystroju wnętrza. Świątynia powstała ze składek parafian.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Tylko Miłosierdzie Boże może nas uzdrowić"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.