Uroczystości pogrzebowe abp. Życińskiego

Uroczystości pogrzebowe abp. Życińskiego
Metropolita lubelski, arcybiskup Józef Życiński na zdj. archiwalnym z 18.06.2010 roku. (fot. PAP / Adam Warżawa)
9 lat temu
KAI / slo

Uroczystości pogrzebowe ś.p. abp. Józefa Życińskiego potrwają w Tarnowie, Chełmie i Lublinie od 15 lutego. Zmarły w ub. czwartek metropolita lubelskie zostanie pochowany w krypcie archikatedry lubelskiej w sobotę 19 lutego.

Wstępnie planowane są liturgiczne stacje pogrzebu na trasie przejazdu: w Tarnowie i w Chełmie, gdzie trumna z ciałem zmarłego w drodze z Rzymu będzie wystawiana, by wierni mogli się z nim pożegnać.

Do tarnowskiej katedry trumna z ciałem abp. Życińskiego zostanie przywiezione we wtorek 15 lutego w godzinach popołudniowych. O godz. 18.00 zostanie tam odprawiona Msza św. żałobna w intencji ś.p. metropolity lubelskiego.

Do koncelebrowania uroczystej Mszy bp Skworc zaprasza duchowieństwo diecezji tarnowskiej, szczególnie tych kapłanów, którzy przez posługę śp. abp. Życińskiego przyjęli świecenia kapłańskie. Do udziału w Eucharystii zachęca także mieszkańców Tarnowa. Mszę żałobną będzie transmitować diecezjalne radio RDN Małopolska.

Po Mszy św., do godz. 22.00, przy trumnie abp. Życińskiego będzie trwało modlitewne czuwanie.

W środę rano 16 lutego trumna z ciałem abp. Życińskiego zostanie przewieziona do Lublina. Trafi najpierw do lubelskiego seminarium duchownego, skąd w czwartek 17 lutego nastąpi jej przewiezienie do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W piątek 18 lutego o godz. 12.15 na KUL zostanie odprawiona uroczysta Msza św. żałobna. O godz. 14.00 nastąpi wyjście konduktu z kościoła KUL, przejście Alejami Racławickimi, ulicą Krakowskie Przedmieście, Deptakiem i ul. Królewską do archikatedry lubelskiej.

Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 19 lutego. Arcybiskup Życiński zostanie pochowany w krypcie archikatedry lubelskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Uroczystości pogrzebowe abp. Życińskiego
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Uroczystości pogrzebowe abp. Życińskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.