Urugwaj: NIE "małżeństwom" homoseksualnym

Urugwaj: NIE "małżeństwom" homoseksualnym
(fot. sxc.hu)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / slo

Urugwajscy biskupi są niezmiennie przeciwni referendum w sprawie depenalizacji aborcji. Zdecydowanie też nie akceptują tzw. "małżeństw jednopłciowych". Po raz kolejny poinformowali o tym w wydanym na zakończenie sesji plenarnej episkopatu komunikacie. Przypomnieli, że niezależnie od politycznych decyzji w kraju głos Kościoła pozostaje wciąż taki sam.

"Prawa człowieka, a zwłaszcza to pierwotne, jakim jest prawo do życia, nie mogą stać się przedmiotem decyzji przypadkowej większości jakiegoś ciała ustawodawczego czy wyborczego - podkreślił episkopat.

- Tym niemniej wobec zaistniałej sytuacji pozostaje obowiązkiem katolików świeckich i ludzi dobrej woli zintensyfikowanie wysiłków, by nasze ustawodawstwo respektowało prawo do życia od chwili poczęcia". Odnosząc się z kolei do przyjętego niedawno przez parlament prawa pozwalającego na zawarcie małżeństwa cywilnego przez osoby tej samej płci, biskupi przypomnieli, że trzeba poddać w wątpliwość użycie słowa "małżeństwo" dla tego typu związków, które są sprzeczne z istotą małżeństwa.

"Nazywanie w ten sam sposób różnych rzeczywistości pod pretekstem równości, to nie jest sprawiedliwość, ale niespójność. Nie ma to innego celu, jak jeszcze większe osłabienie instytucji małżeństwa. Zauważanie rzeczywistej różnorodności nie jest dyskryminacją" - napisali biskupi Urugwaju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Urugwaj: NIE "małżeństwom" homoseksualnym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.