USA: 88 mln pacjentów rocznie w katolickich szpitalach

USA: 88 mln pacjentów rocznie w katolickich szpitalach
(fot. shutterstock.com)
KAI / mc

Wizyta papieża w ośrodku charytatywnym parafii św. Patryka w Waszyngtonie i spotkanie z bezdomnymi było okazją do przedstawienia działalności Kościoła katolickiego w Stanach Zjednoczonych w dziedzinie dobroczynności. Jest ona bardzo rozległa i obejmuje różne płaszczyzny działania. Na przykład w 645 szpitalach katolickich w tym kraju leczy się rocznie ok. 88 mln osób, czyli co szósty obywatel. Dalszych 5 mln korzysta z 438 innych placówek służby zdrowia, a 1389 specjalistów pełni opiekę domową nad blisko 640 tys. chorych.

Działa też ponad 105 schronisk dla ponad 18 tys. dzieci, do których należy dodać 90 tys. osób obsługiwanych w 853 ośrodkach opieki dziennej. Przeszło 25 mln osób korzysta z usług ok. 3,5 tys. ośrodków pomocy społecznej.
Dane za rok 2014 mówią ponadto o prawie 8,5 mln potrzebujących, którymi opiekuje się 177 katolickich placówek charytatywnych (Catholic Charities); ich działalność wyraża się przede wszystkim w dostarczaniu posiłków biednym - w ub.r. 153 tego rodzaju agencji nakarmiło ponad 6,5 mln ludzi.
I wreszcie w ub.r. instytucje Catholic Charities udzieliły różnego rodzaju pomocy 325 tys. imigrantów i prawie 70 tys. uchodźców. Ponadto prawie 3 mln uczniów i studentów uczyło się na różnych kursach oświatowo-wychowawczych w ponad 8,6 tys. placówek edukacyjnych.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

USA: 88 mln pacjentów rocznie w katolickich szpitalach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.