USA: jezuita będzie modlił się podczas zaprzysiężenia prezydenta

USA: jezuita będzie modlił się podczas zaprzysiężenia prezydenta
(fot. PAP/EPA/OFFICE OF THE PRESIDENT ELECT / HANDOUT; By Netherlands Embassy - Anne Frank Awards 2017, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=92512021)
10 miesięcy temu
KAI / df

Prezydent-elekt Joe Biden poprosił członka zakonu jezuitów, aby ten rozpoczął modlitwą inaugurację jego prezydentury - podał za amerykańskimi mediami katolickimi serwis jezuici.pl. Będzie to o. Leo O’Donovan SJ, były prezydent Uniwersytetu Georgetown.

Nowy prezydent USA ma wśród jezuitów wielu przyjaciół - informuje National Catholic Register. W ub. roku Joe Biden angażował się w zbiórkę funduszy w ramach działalności Jezuickiej Służby Uchodźcom (Jesuit Refugee Service). Z kolei w 2018 r. napisał wstęp do książki o. O’Donovana pt. „Błogosławieni uchodźcy: Błogosławieństwa dzieci imigrantów”.

Katoliccy duchowni uczestniczyli już wcześniej w modlitwie podczas uroczystości zaprzysiężenia prezydentów Stanów Zjednoczonych Ameryki. W 1937 r. o. John Ryan błogosławił prezydenta Franklina D. Roosevelta podczas inauguracji jego prezydentury, w 1961 r. kard. Richard Cuching z Bostonu wypowiedział inwokację podczas zaprzysiężenia pierwszego katolickiego prezydenta USA - Johna F. Kennedy’iego, a w 2017 r. kard. Timothy Dolan przygotował czytania biblijne na inaugurację prezydentury Donalda Trumpa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ
20,94 zł
29,90 zł

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

USA: jezuita będzie modlił się podczas zaprzysiężenia prezydenta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.