USA: mięso aligatora nie łamie postu

USA: mięso aligatora nie łamie postu
(fot. MarinoCarlos / Foter / CC BY)
7 lat temu
KAI / mh

Konferencja biskupów katolickich USA poparła arcybiskupa Nowego Orleanu, który stwierdził, że osoba, która spożywa w piątek mięso aligatora nie narusza postu.

Jim Piculas wysłał w roku 2010 list do arcybiskupa Gregory M Aymonda, prosząc o rozstrzygnięcie dyskusji między przyjaciółmi. Zapytał, czy w piątek wolno jeść mięso aligatora. Odpowiedź twierdzącą hierarchy umieścił na swoim profilu na facebooku. Cieszyła się ona wielkim powodzeniem, a mowa w niej była, że "Bóg stworzył wspaniałe stworzenie, ważne dla stanu Luizjana i jest ono uważane za owoce morza".

Episkopat Stanów Zjednoczonych na swojej stronie internetowej opublikował komunikat, w którym stwierdzono, że za mięso, którego nie wolno spożywać w piątek uważane jest pochodzące ze zwierząt żyjących na lądzie: drobiu, owiec, wołów i wieprzów a także ptaków i zwierząt żyjących dziko. Natomiast ryby i zwierzęta żyjące w wodach słonych i słodkich uważane są za inne gatunki zwierząt, których spożywanie nie narusza piątkowego postu. Podobnie płazy, gady (zwierzęta zimnokrwiste) i skorupiaki. Tak więc, jeśli tego zechce katolik może spożywać w piątki żółwie, węże i jaszczurki. W Luizjanie mięso aligatora jest uważane za smakołyk.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

USA: mięso aligatora nie łamie postu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.