USA: specjaliści bronią kursu etyki dla wojska

KAI / psd

Kurs etyki dla oficerów wojskowych wykorzystujący cytaty biblijne i teologię chrześcijańską, jaki do niedawna był prowadzony w bazie lotniczej Vandenberg w Kalifornii, przedstawia właściwą przedmiotową treść, ale wymaga poprawek - uważa ks. prałat Stuart Swetland, były oficer marynarki wojennej USA i wykładowca etyki wojny na katolickim Uniwersytecie Mount St. Mary’s w Maryland.

Zdaniem szefa uniwersyteckiego działu etyki chrześcijańskiej, kurs w bazie lotniczej był prowadzony nieporadnie, jednak podczas wykładów poświęconych etycznym wyzwaniom związanym z wojną nie powinno się całkowicie rezygnować z prób przedstawienia chrześcijańskiej koncepcji wojny sprawiedliwej. Zdaniem naukowca ma ona prawo być obecna w świeckich salach wykładowych.

 Tymczasem kurs etyki dla oficerów, prowadzony od 20 lat w bazie lotniczej Vandenberg, został zawieszony pod koniec lipca br. po fali krytyki ze strony przedstawicieli Wojskowej Fundacji Swobód Religijnych - ateistycznej organizacji założonej przez byłego amerykańskiego lotnika Michaela Weinsteina.

 Specjalista z dziedziny teorii wojny sprawiedliwej, prof. James Turner Johnson z Rutgers University zanaczył, że nie należy całkowicie rezygnować z ukazywania perspektywy chrześcijańskiej dotyczącej wojny. Trzeba jedynie dokonać gruntownych poprawek merytorycznych dotyczących prezentacji tej koncepcji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

USA: specjaliści bronią kursu etyki dla wojska
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.