"Uwielbiajmy Boga za wspaniałego Brata i Przyjaciela". Zobacz poruszający film o ks. Arturze

"Uwielbiajmy Boga za wspaniałego Brata i Przyjaciela". Zobacz poruszający film o ks. Arturze
fot. Profetopl / YouTube
1 miesiąc temu
Informacja prasowa / pk

"Kiedyś spotkamy się na innym przystanku - twarzą w twarz z Tym, do którego ks. Artur nas prowadził i którego uczył nas kochać i naśladować". W sieci opublikowano wspomnienia oraz nagranie poświęcone zmarłemu założycielowi Przystanku Jezus. Podano również datę jego pogrzebu.

Pogrzeb rozpocznie się Mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła w Nowej Soli (ul. Kościelna 2) w piątek 22 stycznia br. o godz. 12:00. Po niej nastąpi złożenie ciała do grobu na cmentarzu w Otyniu.

Msza święta w intencji śp. Księdza Artura zostanie odprawiona także w bazylice archikatedralnej w Łodzi w poniedziałek 25 stycznia br. o godzinie 12:00.

"Dziękując wszystkim, którzy w tych dniach wspierali ks. Artura modlitwą, spieszymy, by przekazać wiadomość, że Pan zdecydował wciąć go do siebie" - napisano na facebookowym profilu Przystanku Jezus, którego ks. Godnarski był współtwórcą i wieloletnim koordynatorem.

Ks. Artur święcenia kapłańskie przyjął w 1994 r. w Gorzowie Wielkopolskim. Był dyrektorem Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Tymoteusza, członkiem Stowarzyszenia Dyrektorów Katolickich Szkół Ewangelizacji (ACCSE/2000) oraz założycielem Wspólnoty św. Tymoteusza - Katolickiego Stowarzyszenia w służbie Nowej Ewangelizacji. Był także organizatorem i uczestnikiem wypraw misyjnych - Przystanek Jezus dla Kamerunu (Nkol Avolo), autorem projektu ewangelizacyjnego E2033.pl oraz współzałożycielem Ogólnopolskiej Rady Dyrektorów katolickich kerygmatycznych Szkół Nowej Ewangelizacji. W latach 1999-2013 koordynował Ogólnopolską Inicjatywę Ewangelizacyjną Przystanek Jezus. W 2011 roku został sekretarzem Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji. W 2013 roku został mianowany rektorem kościoła pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Gubinie.

"Patrząc na jego życie i to, co każdy z nas mu zawdzięcza, oraz wierząc w zmartwychwstanie - nie rozpaczajmy - pamiętając, że kiedyś spotkamy się na innym przystanku - twarzą w twarz z Tym, do którego ks. Artur nas prowadził i którego uczył nas kochać i naśladować. Uwielbiajmy dobrego Boga, który dał nam tak wspaniałego Brata i Przyjaciela" - napisali przyjaciele ks. Artura z Przystanku Jezus.

Ks. Artur Godnarski był zarażony koronawirusem i od kilku tygodni w ciężkim stanie przebywał w szpitalu. Kilka miesięcy wcześniej miał przeszczep nerki i z tego powodu miał obniżoną odporność. Miał 51 lat.

"Prosimy Was, pomódlcie się za Niego, Jego bliskich i zachowajcie w sercu serdeczne wspomnienie Człowieka, który całe życie oddał dziełu Nowej Ewangelizacji! Arturze... Odpoczywaj w pokoju!" - napisano na facebookowym profilu Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

Źródło: Informacja prasowa / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Franz Jalics SJ
31,43 zł
44,90 zł

To właśnie uważność ostatecznie prowadzi do Boga. Kontemplacja jest oglądaniem. W życiu wiecznym nie będziemy o Bogu rozmyślać, ale Go oglądać. Nie będziemy także zajmować się Bogiem w zewnętrznej aktywności, tylko oglądać Go i miłować....

Skomentuj artykuł

"Uwielbiajmy Boga za wspaniałego Brata i Przyjaciela". Zobacz poruszający film o ks. Arturze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.