VI Maraton Biblijny w Poznaniu otwarty!

VI Maraton Biblijny w Poznaniu otwarty!
Uczestnicy maratonu czytać będą poszczególne księgi w godzinach popołudniowych w 22 różnych parafiach. (fot. WELS.net/flickr.com)
KAI / PAP / apio

Wybitny patrolog, ks. prof. Marek Starowieyski przeczytał pierwszy rozdział Starego Testamentu, traktujący o stworzeniu świata. W ten sposób w kościele pw. Wszystkich Świętych w Poznaniu rozpoczął się VI Maraton Biblijny – Biblia A i Ω.

– Cieszymy się, że inicjatywa czytania Pisma Świętego, zapoczątkowana w 2005 roku, znajduje odzew wśród tak wielu osób – powiedział na rozpoczęcie maratonu ks. Robert Korbik, organizator przedsięwzięcia. Zauważył, że w XXI wieku jest szczególnie ważne poznanie zapisanej na kartach Biblii historii Chrystusa, który przyszedł nas zbawić. Duszpasterz młodzieży archidiecezji poznańskiej przywołał też myśl św. Hieronima, że nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa.

Chęć przeczytania fragmentów Biblii zadeklarowało 1500 osób. Każdy maratończyk będzie czytał ok. pięciu minut.

Uczestnicy maratonu czytać będą poszczególne księgi w godzinach popołudniowych w 22 różnych parafiach. Maraton rozpoczynać się będzie zawsze o godz. 15.00 i trwać do późnych godzin wieczornych. Maratończycy czytać będą tzw. Biblię Poznańską – specjalnie wydany egzemplarz waży 18 kg. Lekturze Pisma Świętego towarzyszyć będzie zbiórka żywności dla poznańskich jadłodajni.

VI Maraton Biblijny potrwa do 21 marca i zakończy się w parafii św. Jana Vianney na poznańskim Sołaczu o godz. 21.37 modlitwą w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II.

Poznański Maraton Biblijny - Biblia Alfa i Omega - jest najstarszym tego typu przedsięwzięciem w Polsce. Podobne przedsięwzięcia odbywają się w 10 polskich diecezjach.

I Maraton Biblijny odbył się w 2005 r. w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych na Grobli w Poznaniu. Przez 120 godzin Biblię Poznańską czytało non stop 876 osób. Rok później zaproszono do udziału już 1500 osób, a czytanie trwało 10 dni.

W 2007 roku maraton odbył się po raz pierwszy w kilku poznańskich parafiach, a w 2009 w trzynastu kościołach diecezji poznańskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

VI Maraton Biblijny w Poznaniu otwarty!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.