W Czechach wraca dyspensa dla starszych od udziału w niedzielnej Mszy św.

W Czechach wraca dyspensa dla starszych od udziału w niedzielnej Mszy św.
(fot. depositphotos.com)
6 miesięcy temu
KAI / jb

W związku z gwałtownym wzrostem liczby osób zakażonych koronawirusem - w czwartek w republice Czeskiej przybyło 3130 nowych przypadków - biskup diecezji pilzneńskiej Tomáš Holub skierował list do duchowieństwa i wiernych, udzielając ponownie dyspensy od udziału w niedzielnej Mszy św. osobom w wieku emerytalnym, które czują się zagrożone infekcją.

53-letni biskup sam niedawno zaraził się koronawirusem i przebywa w kwarantannie.

W związku z gwałtownym wzrostem liczby osób zakażonych bp Holub zaapelował do duchowieństwa i wiernych o ostrożność i przestrzegł przed niedocenianiem obecnych zagrożeń.

Zaznaczył, że Kościół nie chce siać paniki. „Chcemy jednak zachowywać się jak prawdziwi chrześcijanie, a zatem w konkretnych działaniach wypełniać przykazania miłości: to znaczy być rozważnymi i odpowiedzialnymi. Z tego powodu, jako ordynariusz diecezji pilzneńskiej postanowiłem, aby od najbliższej niedzieli wznowić na terenie naszej diecezji dyspensę od obowiązku udziału w niedzielnej Eucharystii dla sióstr i braci w wieku emerytalnym, jeśli uznają to za stosowne” - napisał bp Holub.

Hierarcha wezwał wszystkich księży, aby używali środków dezynfekujących, zwłaszcza przed rozdawaniem Komunii Świętej. Zaapelował do wiernych, by przyjmowali Eucharystię na rękę oraz powstrzymywali się od przekazywania znaku pokoju przez podawanie ręki.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gisbert Greshake
16,14 zł
26,89 zł

Zbawienie zaczyna się dzisiaj

Pytanie o to, jak będzie wyglądała przyszłość po śmierci, jest jednym z odwiecznych pytań ludzkości. Co czeka nas po życiu ziemskim? Jakie obrazy kryją się pod nazwą „rzeczy ostateczne”? 

Gisbert...

Skomentuj artykuł

W Czechach wraca dyspensa dla starszych od udziału w niedzielnej Mszy św.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.