W Dublinie odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji CCEE ds. Rodziny i Życia

W Dublinie odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji CCEE ds. Rodziny i Życia
Przewodniczący Komisji ds. Rodziny i Życia, abp St. Andrew i Edynburga - Leo Cushley (fot. ShalomWorldTV / youtube.com)

W Dublinie, w ramach trwającego tam IX Światowego Spotkania Rodzin 23 sierpnia po raz pierwszy zebrała się Komisja ds. Rodziny i Życia, utworzona w październiku ub.r. w łonie Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE).

Prace nowego organu prowadził jego przewodniczący arcybiskup St. Andrew i Edynburga - Leo Cushley. Nowo powstała Komisja ma za zadanie wspieranie i upowszechnianie Ewangelii życia i rodziny.

Zainaugurowano Światowe Spotkanie Rodzin>>

Obrady rozpoczęły się od krótkiego przedstawienia się członków Komisji - 15 biskupów, oddelegowanych do niej przez ich episkopaty. Nakreślono także kilka wytycznych do działań na najbliższe lata, które następnie zostaną przedstawione Prezydium CCEE i na najbliższym zgromadzeniu plenarnym Rady, które w dniach 13-16 września odbędzie się w Poznaniu.

DEON.PL POLECA

Rada Konferencji Biskupich Europy powstała w 1971 i obecnie skupia 33 episkopaty krajowe naszego kontynentu, reprezentowane przez ich przewodniczących oraz pojedynczych arcybiskupów Luksemburga, Monako, maronickiego Cypru i biskupów z Mołdawii, Estonii i greckokatolickiej eparchii mukaczowskiej na Ukrainie. Przewodniczącym Rady jest obecnie arcybiskup genui kard. Angelo Bagnasco, a dwoma jego zastępcami - arcybiskup Westminsteru kard. Vincent Nichols i arcybiskup poznański Stanisław Gądecki. Sekretarzem generalnym jest prał. Duarte da Cunha z Portugalii. Sekretariat CCEE mieści się w St. Gallen w Szwajcarii. Adres mejlowy: www.ccee.eu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Dublinie odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji CCEE ds. Rodziny i Życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.