W Legnickim Polu zakończyło się 26. Spotkanie Młodych diecezji legnickiej

W Legnickim Polu zakończyło się 26. Spotkanie Młodych diecezji legnickiej
(fot. depositphotos.com)
KAI / pp

Ponad 350 osób uczestniczyło w spotkaniu młodych, które już po raz kolejny zostało zorganizowane na zakończenie wakacji. - To taki czas, kiedy możemy naładować akumulatory na cały rok szkolny i akademicki - podkreślają uczestnicy.

W tym roku młodzieży towarzyszyło hasło "Odnowa". Jak mówi główny organizator ks. Przemysław Superson, diecezjalny duszpasterz młodzieży, "chcieliśmy zachęcić młodych do odnowienia relacji z Jezusem i z drugim człowiekiem, a także na nowo uświadomić znaczenie przyjętych sakramentów świętych".

Każdy dzień spotkania, które rozpoczęło się w czwartek wieczornym koncertem zespołu Fisheclectic, miał swoje hasło, które było rozważane podczas modlitw, konferencji czy pracy w grupach. I tak, kolejno były to słowa: Miłość, Grzech, Duch, Wspólnota.

Ważnym miejscem podczas tych spotkań jest tzw. Ogród Eden, czyli miejsce w ogrodzie, tuż przy bazylice św. Jadwigi Śląskiej, gdzie przez cały dzień można adorować Najświętszy Sakrament. Wielu uczestników bardzo ceni sobie chwile, które w całkowitej ciszy może poświęcić dla Jezusa.

DEON.PL POLECA

Każdego roku do Legnickiego pola zapraszani są goście, którzy dzielą się swoim świadectwem wiary. I tak, tym razem zaproszenie przyjęli: o. Leon Knabit, Jasiek Mela, raper i terapeuta Dobromir "Mak" Makowski, franciszkanin o. Piotr Kantorski czy adoratorka Krwi Chrystusa s. Anna Mikołajewicz. Konferencje do młodzieży wygłosili także ks. Tomasz Ślazyk i ks. Krzysztof Żmigrodzki, związany ze wspólnotą Cenacolo.

Młodzież odwiedzili także: biskup pomocniczy Marek Mendyk, oraz w niedzielę biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Pasterz Kościoła legnickiego w wygłoszonej niedzielnej homilii podkreślił: "Cały sens tego zgromadzenia, tego spotkania jest taki, żebyśmy my, którzy jesteśmy rozproszeni, gdzie każdy szuka jakiejś swojej sprawiedliwości, chce wszystko robić po swojemu, patrząc na Jezusa Chrystusa, na Jego chwałę, na Jego przychodzenie do nas, stawali się ludźmi, który są gotowi być przemienieni i uczynieni darem dla Boga, i darem dla drugiego człowieka. Wtedy nastąpi prawdziwy pokój w rodzinie, w szkole, w mieście. Idźmy za tym, który kroczy do Jerozolimy, by złożyć w darze siebie i uzdalnia nas, byśmy byli darem dla Boga i drugiego człowieka. I tego wam życzę, byśmy byli zjednoczeni w Chrystusie Jezusie".

Tegoroczne spotkanie młodych zakończył koncert uwielbienia prowadzony przez dominikanina o. Tomasza Nowaka i zespół Owca.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Legnickim Polu zakończyło się 26. Spotkanie Młodych diecezji legnickiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.