W Ludźmierzu otwarto "Dom pod Tęczą". Będzie służył pielgrzymom

Przy sanktuarium Maryjnym w Ludźmierzu otwarto "Dom pod Tęczą" – miejsce stworzone z myślą o pielgrzymach odwiedzających świątynię. Jego nazwa nawiązuje do zjawiska, jakie miało miejsce 7 czerwca 1997 roku, gdy po wizycie św. Jana Pawła II i zgromadzeniu 200 tysięcy wiernych na ludźmierskim niebie pojawiła się tęcza.
- W Ludźmierzu otwarto "Dom pod Tęczą" – centrum pielgrzymkowe z miejscami noclegowymi i zapleczem dla wiernych.
- Abp Marek Jędraszewski nawiązał do biblijnego znaczenia tęczy i skrytykował jej współczesne użycie przez niektóre środowiska.
- Budynek powstał jako wyraz wdzięczności za życie i działalność św. Jana Pawła II, a jego budowę rozpoczęto w 2020 roku.
Otwarcie "Domu pod Tęczą" w Ludźmierzu
Otwarcie "Domu pod Tęczą" odbyło się w sobotę; w uroczystości wziął udział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.
– Po wizycie Ojca Świętego Jana Pawła II Wielkiego w 1996 r. nad Ludźmierzem, pojawiła się wspaniała tęcza. To był znak w sensie biblijnym. W sensie biblijnym prawdziwa tęcza to łuk łączący niebo z ziemią. Ludźmierz, Sanktuarium Maryjne to miejsce, które poprzez Maryję i Jej obecność tutaj w cudownej figurze łączy niebo z ziemią – podkreślił metropolita.
Abp Jędraszewski o tęczy i ideologii
Jak podkreślił, słowo "tęcza" zostało zawłaszczone przez środowiska „które głoszą ideologię wprost przeciwną Bożemu zamiarowi odnośnie do człowieka”. Zaznaczył, że tęcza używana przez te środowiska nie jest prawdziwą, ponieważ ma sześć kolorów, podczas gdy powinna mieć ich siedem.
Abp Jędraszewski wskazał, że szczególnie w Roku Jubileuszowym pielgrzymi przybywają do sanktuarium, by otrzymywać konieczne dla siebie łaski. Zaznaczył, że do Ludźmierza "przybywają pielgrzymi z bliska i z daleka, którzy także muszą się pokrzepić". – Z tego wynika sensowność "Domu pod Tęczą" – dodał.
Nowo otwarty budynek centrum pielgrzymkowego "Dom pod Tęczą" mieści pokoje hotelowe, restaurację, salę multimedialną na 150 osób oraz sklepik z pamiątkami i literaturą katolicką. Obiekt ma stanowić dziękczynne dzieło za życie i działalność św. Jana Pawła II. Jego budowę rozpoczęto w czerwcu 2020 r.
Źródło: PAP / tk
Skomentuj artykuł