Benedykt XVI w Auschwitz. Gdy papież z Niemiec modlił się o pokój, na niebie pojawiła się wielka tęcza

Benedykt XVI w Auschwitz. Gdy papież z Niemiec modlił się o pokój, na niebie pojawiła się wielka tęcza
fot. nejron / Depositphotos / Auschwitz Memorial / Twitter
DEON.pl / KAI / pk

Benedykt XVI jako trzeci papież w historii odwiedził były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. W czasie tej historycznej wizyty papież z Niemiec modlił się w ciszy. Chwile później deszczowe niebo zaczęło się rozpogadzać i pojawiła się na nim wielka tęcza. Przypominamy o tym wyjątkowym wydarzeniu.

Benedykt XVI nawiedził były obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau 28 maja 2006 r. - Nie mogłem nie przybyć tu jako papież - mówił w przemówieniu. Papież przeszedł przez bramę z napisem "Arbat macht frei" spotkał się z 32 byłymi więźniami obozu, modlił się w celi św. Maksymiliana Kolbego, a w Birkenau - za ofiary obozu. Nawiedził też Centrum Dialogu i Modlitwy, które od lat pracuje na rzecz dialogu i pojednania.

DEON.PL POLECAPo modlitwie papieża Benedykta na niebie pojawiła się tęcza

Po wizycie w Centrum Dialogu i Modlitwy Benedykt XVI przyjechał pod Międzynarodowy Pomnik Męczeństwa Narodów na terenie byłego obozu Birkenau. W tym momencie zaczął padać deszcz. Papież w zupełnej ciszy przeszedł wzdłuż umieszczonych przed pomnikiem 22 tablic, na których wspomniane są w różnych językach ofiary tego miejsca. Zatrzymał się przy pierwszej i modlił się stojąc. Potem zatrzymywał się co kilka kroków. W tym momencie deszcz przestał padać, a nad obozem pojawiła się wielka i wyraźna tęcza.

Więcej o historycznej wizycie Benedykta XVI w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau możesz przeczytać tutaj.

Tęcza to symbol pokoju i nadziei

W Piśmie Świętym tęcza jest symbolem przymierza zawartego między Bogiem i człowiekiem, jest obietnicą złożoną przez Boga Noemu, że Ziemi nie nawiedzi już więcej potop. Tęcza jest więc również symbolem nadziei i pokoju. Trudno o bardziej wymowny symbol w czasie symbolicznej wizyty papieża Benedykta XVI w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym.

Benedykt XVI zmarł w sobotę 31 grudnia o godzinie 9:34. Informację o śmierci papieża seniora ogłosił dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni. Benedykt XVI był ciężko chory. Zmarł w wieku 95 lat w swojej rezydencji w Ogrodach Watykańskich, w której mieszkał od czasów rezygnacji, pierwszej w Kościele od setek lat.

Źródło: DEON.pl / KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Elio Guerriero

Epoka Ratzingera
Zrozum człowieka, który zmienił Kościół i wpłynął na losy świata

Cudowne dziecko teologii, ekspert soborowy, „pancerny kardynał”, papież-intelektualista, obrońca ortodoksji, „skromny pracownik winnicy Pańskiej”. Obraz życia Josepha Ratzingera, budowany na doniesieniach medialnych,...

Skomentuj artykuł

Benedykt XVI w Auschwitz. Gdy papież z Niemiec modlił się o pokój, na niebie pojawiła się wielka tęcza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.