W niedzielę stół wigilijny na Rynku Głównym

KAI / psd

250 tys. pierogów ruskich oraz z kapustą i grzybami, 8 tys. litrów barszczu i zupy grzybowej - tak będzie wyglądała XVI Wigilia dla Potrzebujących na Rynku Głównym w Krakowie, która odbędzie się w najbliższą niedzielę. Na krakowską wigilię przyjeżdżają co roku bezdomni i ubodzy z całej Polski. Organizatorem wydarzenia jest znany krakowski restaurator Jan Kościuszko.

W niedzielę, 23 grudnia, na krakowskim Rynku stanie wielki stół wigilijny. Wydawanie posiłków rozpocznie się okołogodziny 10 przed Piwnicą Pod Baranami.
 "Z jednej strony stołu stają ci, którzy mogą i chcą pomóc, z drugiej ci, którzy chcą lub muszą tę pomoc uzyskać. Ten stół nigdy nie dzieli, a łączy - mówi Jan Kościuszko. Restaurator apeluje, aby nie być obojętnym wobec ubogich i aby pomóc im godnie przeżyć okres świąt.
 W wydarzeniu co roku biorą udział również ludzie dobrej woli, którzy przynoszą ze sobą produkty o przedłużonym terminie ważności, np. makaron, ryż, cukier, konserwy. Jedzenie będzie wydawane potrzebującym do zmierzchu.
 Akcję wsparły w tym roku m.in. firmy: Jeronimo Martins Polska, Wawel S.A., ABC i Gellwe.
DEON.PL POLECA
DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W niedzielę stół wigilijny na Rynku Głównym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.