W Niemczech działał oszust w szatach kardynała

W Niemczech działał oszust w szatach kardynała
Fot. Depositphotos
3 miesiące temu
KAI / pk

W miejscowości Klosterlangheim w niemieckiej Górnej Frankonii wynajął wakacyjne mieszkanie 71-letni mężczyzna. Twierdził, że „kubańskim kardynałem", który na krótko zatrzymał się w okolicy.

Początkowo chciał tam spędzić tylko jedną noc, ale potem postanowił zostać do końca maja. Jednak gospodyni uznała to wszystko za dziwne, więc 21 kwietnia zgłosiła to na policję. Wyjaśniła, że w internecie znalazła informacje, że istniały już podobne przypadki, gdy fałszywy kardynał znikał nie płacąc rachunku za nocleg.

Gdy zjawili się policjanci mężczyzna ubrany w kardynalskie szaty opowiadał „nieskończenie długie historie”, których prawdziwości nie starał się w żaden sposób udowodnić. Policja zabezpieczyła kardynalskie szaty podejrzanego, który dotychczas nie uregulował kosztów związanych z jego noclegiem w pensjonacie.

Według policji, z zeznań “fałszywego kardynała” wynika, że już wielokrotnie usiłował w ten sam sposób działać w kraju i za granicą. Sprawa z oskarżenia o bezprawne wykorzystanie tytułów oraz oszustwo jest w toku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Niemczech działał oszust w szatach kardynała
Komentarze (1)
JK
~Jan Kowalski
23 kwietnia 2020, 09:28
Wykorzystywał ludzką naiwność, a ludzie często wierzą w to co chcą wierzyć a nie w to co widzą.

Skomentuj artykuł

W Niemczech działał oszust w szatach kardynała
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.