W Poznaniu powstało "nietuzinkowe miejsce"

W Poznaniu powstało "nietuzinkowe miejsce"
(fot. DisobeyArt / shutterstock.com)
3 lata temu
KAI / kk

Obuwie i sprzęt sportowy, tekstylia, drobne AGD oraz akcesoria dla seniora - to asortyment, który oferuje nowo otwarty 5 lipca na poznańskim Grunwaldzie "Skład charytatywny". Dochód ze sprzedaży towarów będzie przekazywany na projekty i inicjatywy prowadzone przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Sklep charytatywny, który mieści się w pawilonach handlowych przy ul. Świt 36, prowadzi działająca przy Caritas Archidiecezji Poznańskiej Fundacja "Signum Caritatis".

"Obecnie żyjemy w czasach, w których handel zdominowały tzw. sieciówki oferujące podobny, powtarzający się asortyment. W naszym "Składzie charytatywnym" klienci będą mogli zakupić za niewielkie kwoty nietuzinkowe i niepowtarzalne przedmioty, które na pewno przydadzą się w każdym domu" - mówi Marek Misiek z Fundacji "Signum Caritatis".

Przyznaje, że pomysł na otwarcie "Składu charytatywnego" został zaczerpnięty z Wielkiej Brytanii, gdzie tego typu sklepy cieszą się dużą popularnością. "Każdy, kto był kiedykolwiek w Irlandii lub Wielkiej Brytanii, z pewnością zetknął się ze sklepami charytatywnymi - charity shops. W takich sklepach można tanio kupić odzież, książki, zabawki, stare płyty - w zasadzie wszystko" - tłumaczy Misiek.

Podkreśla, że takie podmioty działają dzięki pracy wolontariuszy, którzy przyjmują, sortują i sprzedają przyniesione przez ofiarodawców rzeczy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wspieranie różnorodnych organizacji charytatywnych.

W poznańskim sklepie charytatywnym klienci znajdą szeroki wybór przedmiotów użytku domowego oraz sprzętów do aktywnego życia całej rodziny w bardzo korzystnych cenach. Większość towaru to produkty nowe i pełnowartościowe. "Oprócz odzieży, obuwia, koców, pościeli, kubków oferujemy m.in. akcesoria łazienkowe czy nawilżacze powietrza" - wymienia Misiek.

Specjalna oferta skierowana jest do seniorów, którzy będą mogli zakupić m.in. poduszki rehabilitacyjne, krzesła pod prysznic, zakładacze skarpet czy proste w obsłudze telefony komórkowe.

W przyszłości sklep chciałby powiększyć swój asortyment o dobrej jakości przedmioty, które będą mogli ofiarować sami klienci, oraz o rękodzieło, np. świąteczne dekoracje.

Misiek zaznacza, że "Skład charytatywny" jest nietuzinkowym miejscem na handlowej mapie stolicy Wielkopolski. "Towary sprzedawane są w większości w cenach od kilku do kilkudziesięciu złotych, ale najważniejsze jest to, że zakupy w tym sklepie pozwolą na wsparcie m.in. codziennej działalności charytatywnej w naszym mieście: trzech jadłodajni, schroniska i ogrzewalni dla bezdomnych prowadzonych przez poznańską Caritas" - podkreśla.

Sklep charytatywny mieści się w pawilonach handlowych przy ul. Świt 36, lokal przy ryneczku. Będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 16.00.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Poznaniu powstało "nietuzinkowe miejsce"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.