W siedzibie ONZ wystawa o św. Franciszku

KAI / psd

W głównej siedzibie ONZ w Nowym Jorku czynna jest obecnie wystawa poświęcona św. Franciszkowi z Asyżu (1182-1226). Pod hasłem: "Franciszek - ikony, słowa, obrazy" zgromadzono na niej cenne średniowieczne manuskrypty z rodzimego klasztoru "świętego Biedaczyny". Wśród najcenniejszych eksponatów jest XIII-wieczny Codex 338 z "Pieśnią słoneczną" Franciszka. Współorganizatorem tej wyjątkowej wystawy na East River jest Watykan.

Według ambasadora USA przy Stolicy Apostolskiej, Kennetha Hacketta, wystawa ma przybliżyć szerokiej rzeszy odbiorców duchowość i dziedzictwo św. Franciszka z Asyżu. W rozmowie z Radiem Watykańskim podkreślił, że obywatele USA wysoko cenią osobę włoskiego świętego jako symbol pokoju, ekologii i pokory, zwłaszcza za pontyfikatu obecnego papieża Franciszka.

Wystawa w siedzibie ONZ będzie czynna od 17 do 28 listopada, a po jej zakończeniu zostanie przeniesiona do Borough Hall na Brooklynie, gdzie będzie dostępna do 14 stycznia 2015 roku.

Informując o tym wydarzeniu niemiecka agencja katolicka KNA zwróciła uwagę, że być może papież Franciszek złoży wizytę w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, ale dotychczas nie jest to potwierdzone.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W siedzibie ONZ wystawa o św. Franciszku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.