Warszawa: adwentowe rekolekcje z ubogimi

Warszawa: adwentowe rekolekcje z ubogimi
(fot. Sant Egidio)
3 lata temu
Sant Egidio / ml

Zaledwie kilka dni temu obchodziliśmy I Światowy Dzień Ubogich. Wszystkich, dla których jeden specjalny dzień w roku to za mało, warszawska Wspólnota Sant’Egidio zaprasza na początku grudnia na "Rekolekcje z Ubogimi".

SŁOWO, CHLEB i UBODZY - te trzy wskazówki dał nam papież Franciszek 1 października podczas swojej wizyty w Bolonii. Stanowić one będą myśl przewodnią Rekolekcji z Ubogimi, które w dn. 1-3 grudnia odbywać się będą w kościele Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus przy ul. Tamka 4a w Warszawie.

"Na drodze Kościoła często pojawia się pytanie: dokąd iść, jak iść naprzód? Chciałbym wam zostawić (…) trzy punkty odniesienia, trzy "P". Pierwszym jest SŁOWO [po włosku "parola"], które jest kompasem, aby pielgrzymować w pokorze, aby nie zagubić Bożej drogi i nie popaść w światowość. Drugie to CHLEB [po włosku "pane"], chleb eucharystyczny, ponieważ wszystko zaczyna się od Eucharystii. (…) Stąd wyruszamy i tutaj się spotykamy za każdym razem, to jest niezbywalny początek naszego bycia Kościołem. (…) Wreszcie, trzecie "P": UBODZY [po włosku "poveri"]. Po dziś dzień nadal wielu osobom brakuje tego, co niezbędne. Ale jest również wielu, którym brakuje miłości, osób samotnych i takich, którym brakuje Boga. W każdej z nich znajdziemy Jezusa, ponieważ Jezus w świecie poszedł drogą ubóstwa" - powiedział wtedy Ojciec Święty.

Warszawska Wspólnota Sant’Egido zachęca do rozpoczęcia tegorocznego Adwentu zgodnie ze wskazówkami papieża Franciszka. "W ciągu trzech grudniowych dni zachęcamy do pochylenia się razem z nami nad Słowem Bożym, do spotkania twarzą w twarz z ubogimi - osobami bezdomnymi na peryferiach naszego miasta czy osobami starszymi w samym jego centrum oraz do wspólnego przeżycia Eucharystii w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus" - zapraszają organizatorzy.

Podczas rekolekcji można będzie również odwiedzić Szafę Przyjaciół, w której co tydzień ubodzy zaopatrują się w ubrania i pomóc w przygotowaniach tego miejsca do zimy.

Rekolekcje będą też pierwszym etapem przygotowań do tegorocznych Świąt z Ubogimi.

W ostatniej Wigilii z Ubogimi wzięło udział około 400 gości, a w organizację włączyło się ponad 700 osób.

Rekolekcje są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Dołącz do wydarzenia (KLIKNIJ W BANER)

Warszawa: adwentowe rekolekcje z ubogimi - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Warszawa: adwentowe rekolekcje z ubogimi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.