Warszawa: kościół na liście Miejsc Chopinowskich

Warszawa: kościół na liście Miejsc Chopinowskich
(fot. wikimedia.org / Halibutt / CC BY-SA 3.0)
KAI / ml

Kościół ewangelicko-augsburski Świętej Trójcy w Warszawie znalazł się na liście oficjalnych miejsc Chopinowskich Warszawy, stworzonej w ramach internetowego projektu kulturalnego "Warszawa Chopina".

Listę przygotował Urząd Miasta Stołecznego we współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina oraz Uniwersytetem Warszawskim.
Kościół Świętej Trójcy umieszczono na stronie internetowej wirtualnego szlaku Chopinowskiego, a także w broszurze-spacerowniku.
Szlak Chopinowski obejmuje 20 miejsc w Warszawie związanych z Chopinem, a jednym z nich jest kościół Świętej Trójcy. To właśnie tutaj, w maju 1825 r., młody artysta zagrał koncert przed carem Aleksandrem I na eomelodikonie i w uznaniu za swój występ otrzymał od monarchy owiany legendą pierścień. Trudno dziś określić, czy pierścień przetrwał historyczne zawieruchy. 
Fryderyk Chopin związany jest z kościołem ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy nie tylko z powodu pamiętnego koncertu. Śpiewał również w chórze parafialnym, mimo iż sam nie był wyznania luterańskiego. Sześć lat temu podczas obchodów Roku Chopinowskiego w Polsce, kościół Świętej Trójcy był miejscem częstych odwiedzin turystów z Polski i całego świata, którzy poznawali Warszawę śladami Chopina.
Z okazji urodzin Fryderyka Chopina Parafia Ewangelicko-Augsburska św. Trójcy zaprasza na koncert fortepianowy w wykonaniu Przemysława Lechowskiego, który odbędzie się 1 marca (wtorek) o godz. 18:30. Koncert organizowany jest we współpracy z Towarzystwem Chopinowskim. Wstęp jest wolny.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Warszawa: kościół na liście Miejsc Chopinowskich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.