Warszawa: tydzień modlitw o nowe rodziny

Warszawa: tydzień modlitw o nowe rodziny
(fot. shutterstock.com)
5 lat temu
KAI / psd

Duszpasterstwa osób stanu wolnego w I niedzielę Adwentu rozpoczęły Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny. Inicjatywa jest odpowiedzią na współczesny problem życia w pojedynkę, dotykający coraz więcej osób, zwłaszcza mieszkańców wielkich miast. Organizatorzy zapraszają do dołączania tej intencji do modlitw indywidualnych i wspólnotowych.

W odpowiedzi na znak naszych czasów - "cywilizację samotności", w kontekście synodu biskupów o rodzinie, duszpasterstwa osób stanu wolnego zapraszają do wspólnej modlitwy o nowe małżeństwa oraz o odwagę i dojrzałość w tworzeniu nowych rodzin.

Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny podkreśla wagę inicjatyw duszpasterskich dla osób stanu wolnego. Jak piszą organizatorzy, "owoce małżeństwa zależą od jego źródeł, sięgających nie tylko formacji narzeczeńskiej lub doświadczeń wzrastania w rodzinie, ale również - w znacznej mierze - świadomego rozwoju w czasie życia w pojedynkę i podejmowania dojrzałych decyzji".

Inicjatywa jest odpowiedzią na współczesny problem życia w pojedynkę, dotykający coraz więcej osób, zwłaszcza mieszkańców wielkich miast. Jak piszą organizatorzy, "w kontekście niezrealizowanego powołania do małżeństwa słowa Matki Teresy nabierają nowego znaczenia: "Największym ubóstwem człowieka nie jest bieda ani trąd, lecz samotność i poczucie bycia niechcianym". Nowe formy służby i modlitwy poświęconej temu ubóstwu stają się nieodzowne".

Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny rozpoczął się w pierwszą niedzielę Adwentu - szczególnego czasu oczekiwania na radosne, rodzinne święta, na narodziny Nowego Życia, na najbliższe spotkanie wcielonego Boga z człowiekiem.

Grafik spotkań i modlitw jest dostępny na www.przystanrozwoju.pl/tydzien-modlitw-o-nowe-rodziny. Organizatorzy zapraszają również do dołączania tej intencji do modlitw indywidualnych i wspólnotowych.

W ramach tygodnia modlitw o nowe rodziny, każdego dnia w innym kościele sprawowana będzie Msza św. We wtorek i w sobotę wspólnej modlitwie będą przewodniczyć biskupi.

1 grudnia, w sanktuarium MB Łaskawej przy ul. Świętojańskiej, Eucharystii o godz. 20.00 będzie przewodniczył bp Rafał Markowski. Zwieńczeniem tygodnia modlitw będzie Msza św. w archikatedrze warszawskiej, sprawowana w sobotę, o godz. 19.00, pod przewodnictwem abp. Celestino Migliore, nuncjusza apostolskiego w Polsce.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Warszawa: tydzień modlitw o nowe rodziny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.