Warszawa: w jezuickiej parafii trwa akcja pomocy dla uchodźców z Ukrainy

Warszawa: w jezuickiej parafii trwa akcja pomocy dla uchodźców z Ukrainy
Fot. jezuici.pl
jezuici.pl / tk

W parafii św. Andrzeja Boboli w Warszawie przy ul. Rakowieckiej przeprowadzane są nadal zbiórki na pomoc dla Ukraińców. Wolontariusze rozbudowują również bazę danych „Dach nad głową”, czyli listę kontaktów z parafianami gotowymi przyjąć pod swój dach uciekinierów wojennych.

Ukraińców gości już ponad 20 rodzin, a w przydzielaniu kolejnych miejsc wspomaga parafian siostra Agata z Jezuickiego Centrum Społecznego „W Akcji”.

W najbliższej przyszłości planujemy wdrożyć program „Anioły”, który będzie miał na celu objęcie opieką rodzin parafialnych gospodarzy i ukraińskich gości. Każda rodzina będzie miała przydzielonego wolontariusza – anioła, który będzie miał za zadanie utrzymywać ze swoimi podopiecznymi stały kontakt i zgłaszać nam na bieżąco ewentualne potrzeby. Będziemy te rodziny wspierali, czy to przez nasz punkt zbiórki darów, czy przez pomoc finansową – mówi Anna Kozioł, koordynatorka grupy pomocowej Bobola dla Ukrainy.

Ustalenia z goszczącymi finalizowane są umową-porozumieniem, która ma ułatwić uporządkowanie wszystkiego, co dotyczy mieszkania pod jednym dachem.

Do wolontariuszy dołączyło w ostatnich dniach 55 osób i wciąż przyjmowani są nowi. Każdy parafianin może zgłosić swoją gotowość do służenia transportem, pomocą w punkcie darów, tłumaczeniem, czy posługą „anioła”, o której mówiła wyżej pani Anna.

W punkcie zbiórki darów zbieramy konkretne produkty, które przygotowujemy pod planowane transporty i potrzeby. Codziennie wychodzą jakieś transporty. Listę aktualnie przyjmowanych darów parafianie mogą znaleźć na stronie parafii oraz na grupie na Facebooku „Bobola dla Ukrainy” oraz pod specjalnie w tym celu uruchomionym telefonem (573 803 138)  – tłumaczy pani Anna.

Link do tabelki online: TABELKA „Bobola dla Ukrainy”

Źródło: jezuici.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Bóg może swoim słowem i swoim działaniem zacząć cię kompletnie od nowa, stworzyć cię kompletnie od nowa. Nie troszeczkę poprawić, tylko na nowo stworzyć.
abp Grzegorz Ryś

Bóg każdego z nas chce uczynić kimś...

Skomentuj artykuł

Warszawa: w jezuickiej parafii trwa akcja pomocy dla uchodźców z Ukrainy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.