Warszawa: w środę sesja dla dziennikarzy nt. sytemu przeciwdziałania wykorzystywaniu seksualnemu małoletnich w Kościele

Warszawa: w środę sesja dla dziennikarzy nt. sytemu przeciwdziałania wykorzystywaniu seksualnemu małoletnich w Kościele
(fot. depositphotos.com)
10 miesięcy temu
KAI / df

Najwybitniejsi eksperci przedstawią w środę 13 stycznia o godz. 11.30 działania Kościoła w Polsce związane z przeciwdziałaniem wykorzystywaniu seksualnemu małoletnich oraz w zakresie pomocy ofiarom. Wystąpią m.in. o. Adam Żak SJ, koordynator KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży, Marta Titaniec z rządu Fundacji Świętego Józefa, ks. Piotr Studnicki, szef biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży, czy ks. Wojciech Sadłoń, dyrektor Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego. Sesja odbędzie się on-line za pomocą platformy ZOOM.

W środę, 13 stycznia o godz. 11.30 rozpocznie się konferencja on-line nt. „Budowa w Kościele w Polsce systemu przeciwdziałania wykorzystywaniu seksualnemu małoletnich”, organizowana przez KAI we współpracy z Koordynatorem KEP i Biurem Delegata KEP ds. ochrony małoletnich.

Celem wydarzenia jest poinformowanie polskich mediów o działaniach, jakie podejmuje Kościół w Polsce w ramach pomocy pokrzywdzonym, ochrony dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałaniu przypadkom wykorzystywania seksualnego przez duchownych.

W spotkaniu on-line w godz. 11.30 – 13.15 udział wezmą: Ks. Adam Żak SJ, koordynator KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży, dyrektor Centrum Ochrony Dziecka; Marta Titaniec - członkini zarządu Fundacji Świętego Józefa; ks. Piotr Studnicki - kierownik biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży, którym jest abp Wojciech Polak; dr Anna Seredyńska i s. Anna Papierz z Centrum Ochrony Dziecka (COD); ks. Piotr Odziemczyk - delegat ds. ochrony dzieci i młodzieży w archidiecezji warszawskiej; ks. Łukasz Knieć - duszpasterz osób pokrzywdzonych w diecezji opolskiej; red. Zbigniew Nosowski - rzecznik Inicjatywy „Zranieni w Kościele” i ks. Wojciech Sadłoń - dyrektor Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego SAC. Spotkanie poprowadzi Marcin Przeciszewski z KAI.

W ramach sesji zostaną ponadto zaprezentowane wyniki dodatkowej, pogłębionej analizy danych ISKK do 30 czerwca 2018 r. w zakresie wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez niektórych duchownych oraz niektórych profesów wieczystych męskich zgromadzeń zakonnych i stowarzyszeń życia apostolskiego w Polsce. Dziennikarze otrzymają także konkretne materiały nt. systemu przeciwdziałania wykorzystywaniu seksualnemu małoletnich, budowanego w ramach Kościoła w Polsce.

Sesja online odbędzie za pomocą platformy ZOOM. Dziennikarzy zainteresowanych uczestnictwem prosimy o wypełnienie formularza rejestracji.

Zadawanie pytań możliwe będzie za pomocą platformy ZOOM (Q&A oraz głosowo, po podniesieniu wirtualnej ręki).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Żak SJ
18,83 zł
26,90 zł

Rozliczenie z problemem pedofilii w polskim Kościele

Ujawnienie skali wykorzystywania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne wstrząsnęło Kościołem w Polsce i na świecie. Reakcje hierarchów były skrajne: od lęku przed ujawnieniem długo skrywanej prawdy po chęć...

Skomentuj artykuł

Warszawa: w środę sesja dla dziennikarzy nt. sytemu przeciwdziałania wykorzystywaniu seksualnemu małoletnich w Kościele
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.