Warszawscy klerycy pomogą albertynkom

Warszawscy klerycy pomogą albertynkom
(fot. shutterstock.com)
3 lata temu
KAI / jp

Mimo, że ich sztuka zeszła już z afisza, klerycy warszawskiego seminarium zagrają w najbliższą sobotę dwa dodatkowe spektakle pt. "Augustyn".

W ten sposób chcą wspomóc siostry albertynki, które poszukują domu, gdzie mogłyby przyjąć bezdomnych i potrzebujących.

Tradycyjnie klerycy III roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie na przełomie roku wystawiają sztukę teatralną. W tym roku przedstawili uwspółcześnioną historię jednego z największych świętych, Augustyna z Hippony.

Inspiracją i źródłem informacji o nim były napisane przez świętego, po części autobiograficzne, "Wyznania". Klerycki spektakl wyreżyserował Krzysztof Kwiatkowski, aktor Teatru Polskiego w Warszawie.

"Augustyn" pokazuje widzowi kondycję człowieka pracującego w korporacji i zwraca szczególną uwagę na problem samotności w dużym mieście oraz przestrzega przed chęcią budowania kariery zawodowej z pominięciem dbania o własne wnętrze i wiarę.

Pocieszającą konkluzją sztuki jest ukazanie, że również w takich warunkach możliwe jest nawrócenie i budowanie relacji z Bogiem. Istotnym elementem przedstawienia jest aspekt muzyczny.

Hobby głównego bohatera jest muzyka, dlatego dużą i ważną cześć sztuki stanowią skomponowane, napisane i wykonane przez kleryków utwory muzyczne.

Klerycy III roku wystawili swą sztukę już 21 razy, ale dwa najbliższe spektakle w sobotę 24 lutego o godz. 16 i 19 będą wyjątkowe, ze względu na ich charytatywny charakter. Po przedstawieniu zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz sióstr albertynek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Warszawscy klerycy pomogą albertynkom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.