Watykan: Artyści w hołdzie Benedyktowi XVI

Watykan: Artyści w hołdzie Benedyktowi XVI
(fot. Grzegorz Gałązka)
9 lat temu
PAP / psd

60 artystów z całego świata przyjęło zaproszenie Watykanu do udziału w inicjatywie z okazji przypadającej 29 czerwca 60. rocznicy święceń kapłańskich Benedykta XVI - poinformowano w piątek. Jubileusz ten zostanie uczczony okolicznościową wystawą.

Ekspozycja „Blask prawdy, piękno miłości - hołd artystów dla Benedykta XVI” w Auli Pawła VI zostanie zainaugurowana przez papieża 4 lipca i będzie otwarta do 4 września. Na wystawie zaprezentowane zostaną dzieła dedykowane Benedyktowi XVI.

Na ogłoszonej na piątkowej konferencji prasowej w Watykanie liście znajdują się między innymi: meksykański malarz Gustavo Aceves, włoski reżyser filmowy Pupi Avati, japoński rzeźbiarz Kengiro Azuma, kompozytorzy Ennio Morricone i Arvo Part, architekci: Mario Botta ze Szwajcarii, Oscar Niemeyer z Brazylii, Renzo Piano z Włoch, a także artyści Mimmo Paladino i Arnaldo Pomodoro, Jannis Kuonellis z Grecji, rosyjska malarka Natalia Carkowa oraz rzeźbiarz Oliviero Rainaldi, autor kontrowersyjnego pomnika Jana Pawła II, odsłoniętego w maju w Rzymie.

103-letni Oscar Niemeyer przysłał na wystawę makietę dzwonnicy budowanej właśnie katedry w mieście Belo Horizonte w Brazylii. Reżyser Pupi Avati zaprezentuje wideo, a kompozytor Ennio Morricone - partyturę w formie krzyża.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Watykan: Artyści w hołdzie Benedyktowi XVI
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.