Watykan: będzie sympozjum na temat Jezusa

Watykan: będzie sympozjum na temat Jezusa
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / mh

Watykan przygotowuje sympozjum poświęcone Jezusowi. W dniach 24-26 października na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim uczestniczyć w nim będą profesorowie z uniwersytetów całego świata reprezentujący różne wyznania. Głównym przedmiotem debaty będzie teologiczne dzieło papieża seniora Benedykta XVI "Jezus z Nazaretu". Organizatorem sympozjum jest Watykańska Fundacja Josepha Ratzingera - Benedykta XVI.

Centralnymi tematami poruszonymi w wykładach i dyskusjach będą dzieciństwo Jezusa, wydarzenie ostatniej Wieczerzy oraz tajemnica Zmartwychwstania. "Podczas trzydniowego spotkania naukowcy poświęcą wiele uwagi historycznemu Jezusowi, przemawiającego do nas ze stron Ewangelii jako Zbawiciel" - głosi komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. Przewodniczący fundacji, ks. prałat Giuseppe A. Scotti, nie udzielił informacji, czy przewidziane jest, że Benedykt XVI przekaże pozdrowienia dla naukowców za pośrednictwem wideo.

Wiadomo też, że fundacja zamierza zorganizować w dniach 16-21 września w Beninie w zachodniej Afryce sympozjum o Jezusie dla teologów i studentów. Obrady w Cotonou będą poświęcone teologii Benedykta XVI i będą przebiegały pod hasłem: “Duszpasterskie i pedagogiczne owoce trylogii o Jezusie".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan: będzie sympozjum na temat Jezusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.