Watykan: bp Andrzej Siemieniewski pokieruje diecezją legnicką

Watykan: bp Andrzej Siemieniewski pokieruje diecezją legnicką
(Fot. Basia Grudzień/ facebook.com/waw24)
KAI/dm

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało, że papież przyjął rezygnację z pasterskiego zarządzania diecezją legnicką ks. biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego. Papież Franciszek mianował księdza biskupa Andrzeja Siemieniewskiego biskupem legnickim, przenosząc go ze stolicy tytularnej Tuzi oraz z urzędu biskupa pomocniczego archidiecezji wrocławskiej.

Biskup Andrzej Siemieniewski urodził się 8 sierpnia 1957 r. we Wrocławiu. Po studiach w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym, 1 czerwca 1985 r. przyjął święcenia kapłańskie dla archidiecezji wrocławskiej. W latach 1985-1987 był wikariuszem parafii św. Stanisława w Świdnicy, a następnie studiował na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu - Angelicum, uzyskując doktorat z teologii duchowości.

Od 1991 do 1998 roku był ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym. W 1998 r. podjął wykłady na Papieskim Wydziale Teologicznym, a w 1997 r. został dyrektorem Katedry Teologii Duchowości. W latach 1998-2001 był również prorektorem tego wydziału. W 2004 r. został mianowany wikariuszem biskupim ds. formacji stałej duchowieństwa.

5 stycznia 2006 r. został mianowany biskupem tytularnym Teuzi i biskupem pomocniczym archidiecezji wrocławskiej, zaś 11 lutego 2006 r. przyjął sakrę biskupią.

Delegat KEP ds. Stowarzyszenia „Rodziny Nazaretańskie”, Delegat KEP ds. Federacji Bibliotek Kościelnych „Fides”, Członek Zespołu ds. kontaktów z Polską Radą Ekumeniczną (ds. kontaktów z Polskim forum Chrześcijańskim ), Członek Rady Naukowej KEP.

DEON.PL POLECA

 

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Watykan: bp Andrzej Siemieniewski pokieruje diecezją legnicką
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.