Watykan: bp Andrzej Siemieniewski pokieruje diecezją legnicką

Watykan: bp Andrzej Siemieniewski pokieruje diecezją legnicką
(Fot. Basia Grudzień/ facebook.com/waw24)
KAI/dm

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało, że papież przyjął rezygnację z pasterskiego zarządzania diecezją legnicką ks. biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego. Papież Franciszek mianował księdza biskupa Andrzeja Siemieniewskiego biskupem legnickim, przenosząc go ze stolicy tytularnej Tuzi oraz z urzędu biskupa pomocniczego archidiecezji wrocławskiej.

Biskup Andrzej Siemieniewski urodził się 8 sierpnia 1957 r. we Wrocławiu. Po studiach w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym, 1 czerwca 1985 r. przyjął święcenia kapłańskie dla archidiecezji wrocławskiej. W latach 1985-1987 był wikariuszem parafii św. Stanisława w Świdnicy, a następnie studiował na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu - Angelicum, uzyskując doktorat z teologii duchowości.

Od 1991 do 1998 roku był ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym. W 1998 r. podjął wykłady na Papieskim Wydziale Teologicznym, a w 1997 r. został dyrektorem Katedry Teologii Duchowości. W latach 1998-2001 był również prorektorem tego wydziału. W 2004 r. został mianowany wikariuszem biskupim ds. formacji stałej duchowieństwa.

5 stycznia 2006 r. został mianowany biskupem tytularnym Teuzi i biskupem pomocniczym archidiecezji wrocławskiej, zaś 11 lutego 2006 r. przyjął sakrę biskupią.

DEON.PL POLECA

Delegat KEP ds. Stowarzyszenia „Rodziny Nazaretańskie”, Delegat KEP ds. Federacji Bibliotek Kościelnych „Fides”, Członek Zespołu ds. kontaktów z Polską Radą Ekumeniczną (ds. kontaktów z Polskim forum Chrześcijańskim ), Członek Rady Naukowej KEP.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Watykan: bp Andrzej Siemieniewski pokieruje diecezją legnicką
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.